KURS ONLINE

Jak się wybudować:
zakup działki

Znajdź odpowiednią działkę do budowy Twojego domu marzeń

Marzysz o budowie domu? Wreszcie przestań. Zacznij działać!
Kurs „Jak się wybudować: zakup działki” poprowadzi Cię krok po kroku do wyboru i zakupu TEJ właściwej działki

Nauczy Cię wszystkiego, co trzeba wiedzieć, jeśli zamierzasz zacząć się budować lub chcesz zainwestować w zakup działki. Dowiesz się, jak nie popełnić najczęstszych błędów oraz jak stopniowo zorganizować i przeprowadzić cały proces.

Ponad 10 godzin nagrań

Książka "Jak się wybudować i nie zwariować"

Bonus: wygodny audiobook do książki

Zamknięta grupa na Facebooku tylko dla kursantów

Gwarancja zadowolenia albo zwrot pieniędzy

Przygotujesz się do zakupu krok po kroku

Oszacujesz koszt działki, budowy i wykończenia

Zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy zł dzięki wiedzy

Poznasz sprawdzony model budowy

Unikniesz najczęstszych błędów

Dla kogo jest ten kurs?

Dla wszystkich, którzy myślą (lub choćby tylko marzą) o budowie swojego domu. Nie musisz nic więcej wiedzieć – możesz być całkowicie „zielony”. Cała inicjatywa „Jak się wybudować” ma na celu pomóc Ci przede wszystkim w rozpoczęciu działań mających na celu zamieszkanie w domu i nieodkładanie tego planu na jakąś odległą przyszłość.

Znalezienie działki, a tak naprawdę najpierw stworzenie planu i sposobu dojścia do własnego domu, jest pierwszym krokiem, który pomagam Ci postawić. Nie zgadzam się z tym, że dom jest luksusem, na który stać tylko nielicznych. Jeśli stać Cię na mieszkanie, to stać Cię oczywiście również na dom. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia – dlatego niech nie rządzi nią reklama czy fałszywe stereotypy, które pokazują dom jako domenę najbogatszych. Wiedza to broń, którą możemy się obronić przed takim stawianiem sprawy.

Kurs „Jak się wybudować: zakup działki” zawiera cenną wiedzę, przydatną nawet dla osób, które handlują lub pośredniczą w handlu nieruchomościami. Moje doświadczenie z pośrednikami jest dość przykre – wielu oferuje różne grunty, ale prawie nikt się nie interesuje, jakie masz marzenia, oczekiwania i jaki właściwie dom chciałbyś na danej działce postawić. Być może ten kurs pomoże zmienić coś także pod tym względem.

Jeżeli cenisz swój czas i chcesz usystematyzowanej, zweryfikowanej wiedzy, za którą ktoś bierze odpowiedzialność i firmuje swoim nazwiskiem, to ten kurs jest dla Ciebie. Otrzymasz nie tylko wiedzę, ale i gotowe, sprawdzone narzędzia do zaplanowania budowy.

Starałem się, aby kurs pozwolił każdej osobie kupić wymarzoną działkę. Jeżeli jednak nie odpowiem na wszystkie Twoje pytania lub coś będzie dla Ciebie niezrozumiałe, to w trakcie kursu będę odpowiadał na Twoje wątpliwości i pytania. Z czasem kurs będzie uzupełniany o kolejne materiały tak, aby każdy znalazł w nim odpowiedzi na swoje pytania.

Jeśli kupisz kurs, otrzymasz też moją książkę we wszystkich wersjach (papierowej, audio, e-book) oraz szereg bonusów.

Na budowie wiele rzeczy można zmienić, ale działkę zmienić jest najtrudniej.

Dobry wybór działki wpłynie na całe nasze przyszłe życie. Zakup działki wydaje się prosty, ale błędy popełnione na tym etapie generują później największe problemy i koszty. W skrajnych przypadkach na źle kupionej działce możesz w ogóle nie móc się wybudować – dlatego właśnie powstał kurs “Jak się wybudować: zakup działki”.

Co zawiera kurs?

Dzięki temu 10-godzinnemu kursowi uzbroisz się w wiedzę, której nie mają zwykli kupujący działki. W nagraniach wideo, z których składa się kurs, znajdziesz odpowiedzi na najbardziej istotne pytania:

Jakie działki
są najlepsze?

Dam Ci konkretne rady i narzędzia jak wybrać najlepszą działkę.

Jak zbudować dom
w budżecie?

Pokażę, jak określić oczekiwania i możliwości co do przyszłego domu.

Jak znaleźć tę właściwą działkę?

Czy wiedziałeś, że nie zawsze warto szukać działek w internecie?

Na co uważać?

Omówię prawo ograniczające lub uniemożliwiające zabudowę.

Jak negocjować?

Sprawdzone techniki negocjacji i kreatywne rozwiązania.

Jak bezpiecznie kupić?

Co sprawdzić, jakie należy mieć dokumenty, jak wygląda zakup, jak go sfinansować.

Jak wygląda kurs?
Bonusy do kursu

Oprócz dostępu do nagrań otrzymasz też cały pakiet korzyści, z których będziesz mógł skorzystać, przygotowując się do budowy oraz w jej trakcie.

Książka "Jak się wybudować i nie zwariować"

Książka zawiera mnóstwo praktycznych przykładów oraz zapis moich doświadczeń. Książka zebrała bardzo dobre recenzje, a wiele osób narzekało, że nie przeczytało jej przed budową.
Wersja ebook i audiobook.

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku

W grupie przeznaczonej wyłącznie dla kursantów możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi ode mnie i innych użytkowników. Warto korzystać z tego udogodnienia przygotowując się do budowy, a zwłaszcza w jej trakcie.

7 wzorów umów z wykonawcami

Gotowe wzory dokumentów pozwolą zabezpieczyć Twoje interesy podczas budowy.
Wszystkie wzory zostały zweryfikowane przez radców prawnych specjalizujących się w prawie budowlanym.

Specjalne kalkulatory budowlane

Dzięki nim policzysz koszty, sprawdzisz, ile potrwa budowa Twojego domu, wypróbujesz różne warianty inwestycji czy nawet skalkulujesz opłacalność fotowoltaiki dla swoich warunków. W poszczególnych odcinkach kursu omawiam, jak należy skorzystać z przygotowanych przeze mnie narzędzi.

Aktualizacja wiedzy

Jeśli dodam coś do kursu, zostaniesz o tym poinformowany i uzyskasz dostęp do nowych materiałów.

Zobacz spis treści kursu "Jak się wybudować: zakup działki"

Kurs składa się z ok. 30 odcinków oraz materiałów bonusowych (których z czasem będzie jeszcze więcej). 

Dwa odcinki są swobodnie dostępne i możesz je obejrzeć po prostu klikając w nie. 

1. Wstęp

2. Moja historia 

3. Oczekiwania. Dowiedz się, czego chcesz i potrzebujesz.

4. Jaki dom wybudować?

5. Koszty. Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup działki?

6. Lokalizacja. Jak wybrać lokalizację działki?

7. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

8. Warunki zabudowy

9. Działka rolna, działka leśna

10. Cechy działki: rozmiar, kształt i zagospodarowanie działki

11. Media. Działka uzbrojona czy nieuzbrojona?

12. Odległości. Zasady związane z usytuowaniem budynku 

13. Poszukiwania. Jak znaleźć interesującą działkę?

14. Pośrednicy. Czy warto współpracować?

15. Na co uważać wybierając działkę? Wprowadzenie.

15a. Na co uważać? Sąsiedztwo.

15b. Dostęp do drogi publicznej. Służebność.

15c. Ukształtowanie terenu. Zadrzewienie.

15d. Jakość gruntu. Badania geotechniczne.

15e. Granice działki. 

15f. Melioracja. 

15g. Na co uważać? Słupy i linie energetyczne.

16. Wstępna weryfikacja (geoportal, mapy i narzędzia) 

17. Weryfikacja. Czy to na pewno wymarzona działka?

18. Podsumowanie. Omówienie checklist. Wybór wymarzonej działki krok po kroku. 

19. Negocjacje 
20. Umowa przedwstępna. Zakup działki 

Bonus 1. Co po zakupie działki?

Bonus 2. Wnioski o wydanie warunków technicznych: energia elektryczna, gaz, woda, ścieki.

Bonus 3. Budowa domu od A do Z – podstawowe informacje dotyczące budowy domu.

Zobacz przykładowy film

Darmowa próbka. Materiał, który ma pokazać, jak należy zacząć szacować koszt wymarzonego domu. Może Cię to zdziwi, ale już na tym etapie trzeba zacząć zastanawiać się nad szczegółami domu, jak ma on wyglądać, jakie będą koszty całego przedsięwzięcia, na co nas właściwie stać i jak ma wyglądać nasze przyszłe życie w tym domu. Na zachętę dodam, że ostatecznie poniższy film nie stał się częścią kursu, lecz został zastąpiony jeszcze bardziej rozbudowanym i pełnym materiałem.

Zobacz opinie o kursie

Poznaj opinie kursantów, którzy wypełnili ankietę zadowolenia po uczestnictwie w przynajmniej jednym moim kursie.

Cześć Sławek!

Wielkie dzięki za stworzenie książki i kursu! Trafiłem na niego jak już ponad rok szukałem działki i miałem już jakieś konkretne propozycje. Idealnie wstrzeliłeś się z premierą! Akurat wtedy gdy byłem już blisko finalnego etapu. Bardzo przydała mi się wiedza o sprawdzeniu działki, negocjacjach i formalnościach związanych z zakupem. Potwierdziłem również metodologię poszukiwania i upewniłem się ze czegoś ważnego nie pominąłem. No i finalnie bardzo pomogła mi konsultacja z Tobą na temat tej wybranej działki. Dzięki temu wszystko doszło do skutku i mam już w rękach akt notarialny :-).

Miłosz Mazurek

Nie kupiłem jeszcze działki, ale kurs wskazał mi na co powinienem zwracać uwagę. Gdyby nie to kupilibyśmy działkę z mediami “w drodze” (a tak naprawdę 200m od działki!). Kurs stał się też zapalnikiem do dyskusji o tym czego potrzebujemy (zaskoczyło mnie że w kilku oczekiwaniach mocno się różnimy z żoną). Wcześniej nie zwracałem też uwagi na orientacje działki względem stron świata – teraz to robię. Mógłbym wymieniać długo – takich “szczególików” jest dużo i bardzo fajnie że są zebrane w jednym miejscu. Bardzo fajne jest podsumowanie każdej lekcji w punktach – czasem wracam do tych punktów żeby przypomnieć sobie na co zwrócić uwagę.
 
Mikołaj

Szczerze mówiąc, kurs pozwolił mi zaoszczędzić prawdopodobnie kilkaset tysięcy złotych na błędach, których dzięki kursowi Sławka nie popełnię na swojej budowie. Brak wiedzy, brak umiejętności negocjacji, weryfikacji wykonawców, naiwność, lekkomyślność, i co najgorsze POŚPIECH mógł właśnie tak się skończyć – w długach, nerwach, stresie i poczuciu zmarnowanego czasu i szansy na spełnienie swojego marzenia. Uważam kurs za naprawdę obowiązkowy dla każdej osoby, która chce budowę swojego domu zrealizować ze spokojną głową. W temacie budowy domu wszechobecny chaos informacyjny, sprzeczne porady magików-ekspertów powodują, że człowiek czuje sie totalnie zagubiony i nie wie od czego zacząć. Sławek poprzez swoją twórczość na blogu udowodnił, że jest osobą absolutnie godną zaufania, profesjonalną, z ogromną, praktyczną wiedzą, którą w bardzo jasny, uporządkowany sposób przedstawia. Cena kursu jest moim zdaniem zdecydowanie za niska do merytorycznej wartości porad i wskazówek, które są w nim zawarte. Na pewno jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w życiu.

Tomek Furtak

Gorąco polecam kurs dotyczący zakupu działki. Jest tam bardzo dużo przydatnych informacji jak krok po kroku przygotować się do zakupu działki. Jak można w łatwy sposób zweryfikować działkę którą jesteśmy zainteresowani nie wychodząc z domu. Pan Sławek porusza bardzo dużo aspektów które trzeba sprawdzić przed zakupem żeby później nie mieć problemów i móc wybudować swój wymarzony dom na konkretnej działce. Do kursu są dołączone również checklisty które bardzo ułatwiają weryfikację naszych oczekiwań odnośnie domu oraz pomagają przy wyborze działki.

Tomasz Marciniak

Dobry wieczór, kurs jest dla mnie bardzo przydatny, wiele rzeczy mi uświadomił i rozjaśnił. Szczególnie odcinki o weryfikacji działki były dla mnie do tej pory mocno przydatne i pomogły mi dobrze się przygotować w moim przypadku. Moja przygoda z zakupem działki jeszcze się nie skończyła i do kursu często wracam, bo na różnych etapach inne części kursu są szczególnie przydane. Bardzo fajne są szczegółowe opisy z linkami pod każdym odcinkiem, szybko można wyszukać potrzebne informacje z czego dość często korzystam. Z małych minusów (dla mnie) to czasami mam wrażenie, że pewne proste sprawy są omawiane zbyt długo, ale mam świadomość, że kurs jest dla wszystkich i rzeczy, które dla mnie mogą być oczywiste, dla innych takie nie są i każdy, nawet najdrobniejszy aspekt musi być szczegółowo wyjaśniony. Co do działki, to podpisaliśmy już umowę przedwstępną. Notariusz bardzo skrupulatnie wszystko sprawdził i wypunktował sprzedającego, co musi jeszcze załatwić do umowy przyrzeczonej, abym mógł nabyć tą działkę bezobciążeniowo. Oczywiście do pewnego stopnia musiałem niektóre sprawy dopilnować sam (i tutaj kolejny raz przydała mi się pomoc Pana i Pana kurs) i drążyłem nurtujące mnie kwestie aż do znudzenia (spędziliśmy tam ponad 2h!), ale przynajmniej mam wszystko czarno na białym i spokojne sumienie 🙂 Pozdrawiam
 
Marcin Stolarczyk

Oba kursy są na podobnym bardzo dobrym poziomie (…)

[o kursie o działce] Jeszcze nie wybrałem działki ani nie zacząłem budowy, ale kurs jest pigułą wiedzy którą musiałbym szukać na własną rękę i stracił nieporównanie więcej czasu. Zawiera też uniwersalne wskazówki, dotyczące procesu wyboru działki i budowy domu, którym ufam bazując na podejściu i rzetelności autora.

Kamil

Nie ma sensu tracić czasu na samodzielne poszukiwanie tej wiedzy. Tutaj masz zebrane w jednym miejscu i zweryfikowane wiadomości. Wyceniam znacznie drożej moje godziny pracy, które musiałbym poświęcić, a tu mam wszystko podane “na talerzu” i jeszcze mogę dopytać Sławka. Jak dla mnie ta oferta kursu jest po prostu super.

FK

[O książce] Książka bardzo ciekawa i bardzo potrzebna. Merytorycznie bez zarzutu, a lekkie pióro autora powoduje, że aż chce się to czytać.
Karolina Ostrowska, architekt
[O książce] Całość jest bardzo ciekawie napisana, żywym, prostym, klarownym językiem, logicznie i z szacunkiem dla czytelnika.
Anna Piątkowska, tłumacz przysięgły języka francuskiego
[kurs o przygotowaniu do budowy] Kurs pomógł mi zwrócić uwagę na wiele szczegółów o których nie miałam pojęcia. Byłam też bardzo przerażona samym procesem budowy, a dzięki wskazówkom, które otrzymałam podczas kursu uspokoiłam głowę, w taki sposób, że mogę się skupić na procesie budowy i dążeniu do swojego celu ‘własny dom’, a nie na wyimaginowanych obawach i myśleniem, a co gdyby, skoro to “gdyby” może nie nadejść. Brakowało mi słuchania tego kursu w formie np. Mp3. [uwaga – taka opcja została już wprowadzona]
Iwona
[O książce] Prezent bardzo udany. Jestem architektem i w książce jest fachowo, w pigułce, zebrane wszystko to, o czym informuję klientów. Niestety z czasem w długotrwałym procesie realizacji o tym zapominają, dlatego z przyjemnością mogę polecić Pana książkę.
Dagmara, architekt
Działki jeszcze nie kupiłem, niestety… Ale to nie wina kursu 🙂 Kurs pozwolił na usystematyzowanie wiedzy. Poza tym pozwala spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. Przede wszystkim ostrzega, aby się “nie napalać” na coś, tylko wszystko dokładnie sprawdzić. Opisuje, że nie tylko ważne jest to, co może powstać na naszej działce, ale również to, aby zwrócić uwagę na to, co może powstać na działkach sąsiadów – lub, co ewentualnie może powstać z bardzo dużej działki obok tej wybranej przez nas (na co wcześniej bym nie zwrócił uwagi). Opisanych jest bardzo wiele przykładów pułapek z jakimi możemy się spotkać. Opis geoportalu, sposobów szukania działki i weryfikacja w Internecie. Analiza miejscowego planu i chociażby przykłady tego, że można kupić działkę, na której nic normalnego nie będzie można wybudować. Ogromny nacisk na badanie geologiczne gruntu. No i najważniejsza rzecz, aby przed wyborem działki mniej więcej wiedzieć, co się chce tam postawić.

Rafał

[o kursie] Nie przeszedłem go jeszcze całego, ale już sporo mi dał. Dzięki niemu wiem, że będę chciał szukać ekipy i kierownika budowy na długo przed rozpoczęciem budowy. Bardzo przydatne jest też podsumowanie dostępnych sposobów ogrzewania domu, rodzajów wentylacji i materiałów budowlanych. Podoba mi się chłodne podejście do tematu bez marketingowego “bełkotu”. To tyle ile mogę powiedzieć na tym etapie – chętnie podzielę się resztą wrażeń po ukończeniu kursu.

Mikołaj

Poszukiwanie działki pod budowę domu nie jest prostym wyzwaniem. Klienci z wiedzą zdobytą dzięki kursowi Sławka są o wiele lepiej przygotowani aby ich poszukiwania zakończyły się sukcesem. Pośrednik otrzymuje konkretną listę wymagań dotyczących wymarzonej działki. W ten sposób pracuje się skuteczniej i z większą satysfakcją dla obu stron.

Aleh Tur / Tur Nieruchomości

[O książce] Naprawdę genialny poradnik. Nie tylko w kontekście budowy, ale ogólnie – życiowo. Przedstawione wszystko krok po kroku, wyjaśnione co i jak i dlaczego, dużo przykładów. Nie są tutaj poruszone wszystkie kwestie dotyczące budowy domu, ale chyba te najważniejsze, mające największy wpływ na efekt końcowy, finanse i nerwy. Naprawdę polecam! Audiobook bardzo przyjemny.
Neuromediatorka
[O książce] Rzecz idealna dla osób, które odważyły się wybudować swój pierwszy dom. Autor po przyjacielsku radzi, jak uniknąć wielu zbędnych i czasochłonnych decyzji i straty pieniędzy w tak ważnej inwestycji.
Rafał Gołębiowski, przedsiębiorca
[O książce] Wzór poradnika. Autor na każdej stronie książki przekazuje praktyczną wiedzę, której samodzielne zebranie wymagałoby wielu godzin rozmów lub wertowania setek stron, for dyskusyjnych. Najbardziej ujmujące jest jednak to, że niezależnie od tak dużej ilości informacji, autor do każdej z nich stara się nas przekonać, żebyśmy sami byli pewni, że robimy dobrze i nasz wysiłek zaprocentuje. Jedyny, drobny minus, to bardzo poważne zdjęcie autora, który na okładce, w odcieniach szarości, patrzy na nas zafrasowanym spojrzeniem. Ogromnie kontrastuje to z bardzo lekkim, przyjaznym stylem pisania.
Laudator
O autorze kursu

Nazywam się Sławek Zając. Prowadzę blog budowlany o wdzięcznym i wiele mówiącym tytule “Jak się wybudować i nie zwariować”, który rocznie czyta ponad 200000 osób. 

Jestem też autorem książki “Jak się wybudować i nie zwariować”, która stała się podstawową lekturą dla osób planujących wybudować wymarzony dom oraz współautorem ebooka “Zakup działki i budowa domu – proces administracyjne krok po kroku”. 

Od kilku lat prowadzę kanał na YouTube oraz nagrywam podcast “Jak się wybudować”. Prowadzę szkolenia z zakresu inwestowania w nieruchomości.

Łącznie z moich kursów i konsultacji skorzystało ponad 1000 osób.

Zacznijmy od początku. Wychowałem się na blokowisku i jak wiele osób, które tam mieszkały, zawsze po cichu marzyłem o własnym kącie. Zakup mieszkania wydawał się naturalny, ale zawsze kusiło mnie, aby wybudować własny dom. Wiadomo: przestrzeń, komfort i cisza.

W dorosłym życiu zostałem przedsiębiorcą: próbowałem sił w różnych branżach, raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem. Obecnie jestem współwłaścicielem sporego, dobrze funkcjonującego biura tłumaczeń, które prowadzę od kilkunastu lat. Bycie przedsiębiorcą nauczyło mnie przede wszystkim właściwego, zorganizowanego zarządzania procesami, co jak się okazuje, było bardzo użyteczne przy budowie własnego domu.

Ponieważ nigdy nie zapomniałem mojego marzenia o domu, gdy poznałem moją żonę i zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie powinniśmy kupić mieszkania, wróciłem do tematu na zasadzie:

„A może by tak zbudować dom?”.

Po wielu rozmowach podjęliśmy decyzję, które potem nigdy nie żałowaliśmy. Zrezygnowaliśmy z zakupu mieszkania i zaczęliśmy szukać odpowiedniej działki i ciekawego projektu.

Po dłuższych poszukiwaniach udało się coś wybrać i za większość oszczędności kupiliśmy kawałek ziemi w ładnej i spokojnej okolicy. Zacząłem się szybko dokształcać, szukać informacji i robić to, co wszyscy, czyli przeglądać fora internetowe i wertować różne czasopisma budowlane. Zebrało mi się ich dość sporo na moim biurku.

 

Po kilku miesiącach byłem PRZERAŻONY: na każdy niemal temat znajdowałem rozbieżne opinie, a moja realna wiedza zaczerpnięta z czasopism branżowych ograniczała się do opisu wspaniałych, nowoczesnych i – dodajmy to – drogich technologii, które tak chętnie były opisywane. Cały czas pytałem siebie:

„no dobrze, ale jak się za to wszystko właściwe zabrać?”.

Myślałem już nawet, że może należy dać sobie spokój z tą całą budową, ale wtedy przyszły mi z pomocą umiejętności zdobyte przy byciu przedsiębiorcą: przede wszystkim plan, harmonogram i realizacja! Usiadłem, zacząłem planować i liczyć. Dodam może jeszcze, że wtedy nie miałem nic wspólnego z branżą budowlaną, więc wszystkiego musiałem nauczyć się sam od początku. Ale przez to, że nie czułem się pewnie, byłem bardzo ostrożny. Wszystkiemu dokładnie się przyglądałem i konsultowałem. W rezultacie wypracowałem pewną swoją metodykę postępowania i gdy tylko ruszyła budowa, zacząłem ją z żelazną konsekwencją stosować.

Budowa ruszyła, trwała i… zakończyła się 🙂 Wprowadziliśmy się do domu, wkrótce urodziły się dzieci.

W tzw. międzyczasie zacząłem doradzać moim znajomym, którzy również budowali się. Byłem zdumiony, jak wiele prostych błędów popełniają, które kosztują ich dużo pieniędzy i zdrowia. A to użerali się z ekipami, a to ktoś ich oszukał, a to zabrakło pieniędzy… Dosłownie WSZYSCY, z którymi rozmawiałem, mieli problemy, których ja uniknąłem.

Byłem tym nieco zdziwiony. Czy miałem być jedyną osobą, która zmieści się w budżecie, nie ma opóźnień i niepotrzebnych stresów?

Ponieważ coraz więcej osób pytało mnie o radę, jak mi się to udało, więc aby nie musieć tego wszystkie na okrągło powtarzać, napisałem i wydałem książkę pt. Jak się wybudować i nie zwariować propagującą moje zasady postępowania (obecnie już drugie wydanie). Następnie, by zgłębić i poszerzyć temat, zacząłem pisać niezależnego bloga budowlanego, który – co oznajmiam z niekłamaną dumą – cieszy się szybko rosnącą popularnością. Przez ostatnie lata poznałem wielu projektantów i uczestników procesu budowlanego, a znajomości zaowocowały różnymi ciekawymi projektami jak projekt domu modelowego, szkolenia i doradztwo.

Szkolenie on-line  „Jak się wybudować” ma w zamierzeniu przeprowadzić każdego chętnego krok po kroku przez wszystkie aspekty budowy. Od zakupu działki po parapetówkę 🙂

Na koniec dodam jeszcze jedną rzecz: polecam wszystkim własny dom i zachęcam do jego budowy. Po kilku latach od podjęcia tak ważnej życiowej decyzji jestem pewny, że nie mógłbym znowu żyć w blokowisku.

Moje zasady

W swojej działalności kieruję się następującymi zasadami:

– rzetelność: nie chcę Cię w żaden sposób czarować, chcę opierać się tylko na faktach i na najlepszej wiedzy, jaką posiadam; nie usłyszysz ode mnie, że możesz wybudować się w pół roku albo że wydasz mało pieniędzy.  Dlaczego? Bo byłaby to nieprawda. Jeśli mnie jeszcze nie znasz, zajrzyj proszę na mojego bloga i zobacz w jaki sposób podchodzę do każdego tematu.

– uczciwość: chcę być uczciwy wobec Ciebie i siebie; dlatego będę Ci mówił tylko prawdę; przygotowałem wszystkie materiały z pełnym zaangażowaniem i uważam, że są one warte swojej ceny.

– klarowność: mam wrażenie, że niektórzy zasypują nas specjalnie technicznym żargonem, tylko po to, aby coś ukryć. Nie ufam takiemu podejściu i dlatego zrobiłem wszystko, by to, co mówię, było klarowne i zrozumiałe. Jeśli coś w moim kursie lub jakichkolwiek innych materiałach jest dla Ciebie niezrozumiałe – proszę – skontaktuj się ze mną, a dołożę wszelkich starań, aby wszystko wytłumaczyć.

– niezależność: pamiętaj proszę, nie jestem deweloperem, pośrednikiem nieruchomości, nie jestem sprzedawcą w branży budowlanej. Nie publikuję treści sponsorowanych czy reklam, a w moich materiałach nie znajdziesz poleceń konkretnych materiałów lub producentów. Jedyne co siłą rzeczy jakoś promuję, to moje kursy i książka, ale wiele cennych treści można uzyskać na moim blogu całkowicie za darmo.

– specjalizacja: nie propaguję budowania domu „własnymi rękoma”. Zbudowałem dom systemem kontraktowym (zwanym niekiedy systemem zleconym) i uważam, że dla zdecydowanej większości ludzi jest to najlepszy sposób – ponieważ polega on na oparciu się na specjalistach (diabeł oczywiście tkwi w szczegółach; o tym więcej w mojej książce i szkoleniach). Jeśli potrafisz budować i oczekujesz informacji ściśle technicznych, to mój kurs Ci w tym nie pomoże. Nauczy Cię za to jak zaplanować i przeprowadzić cały proces budowlany. Jak określić swoje oczekiwania, jak nie popełnić popularnych błędów (np. poprzez złe umiejscowienie domu na działce względem stron świata). Jak kupić działkę i nie dać się oszukać.

Gwarancja satysfakcji

Kupując kurs, niczego nie ryzykujesz: otrzymujesz ode mnie gwarancję satysfakcji albo zwrot pieniędzy. Jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań możesz go zgodnie z regulaminem zwrócić, a ja oddam Ci pieniądze na wskazane konto. Nie ma tu żadnych haczyków. Nie musisz wypełniać żadnego formularza i podawać powodów. Wystarczy zwykły e-mail, wysłany do 30 dni od zakupu kursu oraz zwrot otrzymanych materiałów. Uważam, że 30 dni to całkiem dużo, aby ocenić przydatność mojego kursu.

PS. Jeśli naprawdę chcesz zbudować dom, nie odkładaj kursu na później (bo zapomnisz, wiesz, jak to działa). Zacznij działać TERAZ. Zakup zajmie max. 2 minuty. Po 1-2 tygodniach będziesz znać kurs i już planować inwestycję. Zaczniesz też szukać działki w okolicy. Pamiętaj: to wszystko wymaga czasu. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej osiągniesz cel. Jeśli zaczniesz działać teraz, za ok. 2-3 lata wprowadzisz się do swojego domu.

Zamów kurs "Wybór i zakup działki"
kurs_pakiet1.png

750 zł

Planujesz budowę domu?
Zamów pakiet kursów w niższej cenie.
FAQ - najczęściej zadawane pytania

Kurs to ponad 10 godzin nagrań, w których pomagam wybrać i kupić działkę pod budowę wymarzonego domu. 

Cały materiał jest podzielony na odcinki: niektóre trwają tylko kilkanaście minut, ale są i takie, które trwają ponad godzinę. 

Pod każdym z odcinków znajdziesz spis treści, streszczenie najważniejszych informacji omawianych w odcinku oraz odpowiednie materiały dodatkowe: takie jak specjalne arkusze kalkulacyjne, ebooki czy wzory wypełnienia dokumentów. Kurs możesz oglądać wygodnie na komputerze lub na komórce. Kurs działa ze wszystkimi dostępnymi przeglądarkami internetowymi.

Do każdego odcinka dołączona jest również wersja audio, która ułatwia wysłuchanie kursu na w czasie uprawiania sportu czy podróży. Odcinki audio możesz odsłuchać po zalogowaniu się do kursu lub pobrać w formacie mp3. 

Dostęp do całego kursu uzyskasz od razu po złożeniu zamówienia (o ile zapłacisz poprzez szybkie przelewy typu Przelewy24, PayPal; w przypadku zwykłego przelewu trzeba będzie poczekać ok. 2-3 dni).

Materiały drukowane zwykle są nadawane w ciągu 1-2 dni. Do wyboru przesyłka Pocztą Polską lub paczkomat InPost.

Tak. Otrzymujesz jednoczesny dostęp do wszystkich odcinków kursu i materiałów dodatkowych. Nie ma żadnego czasu oczekiwania na kolejne odcinki, a kurs możesz oglądać w dowolnej kolejności i dowolną liczbę razy.

Oczywiście! Każdy kurs jest udostępniony dożywotnio. Co więcej, każda aktualizacja kursu (nowy film, materiały, arkusze kalkulacyjne) zostanie ci udostępniona bezpłatnie!

Kurs możesz przekazać swojej partnerce lub partnerowi, z którą/którym planujesz budowę wymarzonego domu 🙂

Dobrze, abyście wspólnie obejrzeli kurs, a  zwłaszcza te odcinki, które pomagają zaplanować dom i podjąć kluczowe decyzje dotyczące parametrów działki (lokalizacja, powierzchnia, kształt, usytuowanie względem stron świata).

Po opłaceniu kursu otrzymasz także hasło z dostępem do grupy dla kursantów – przekaż je także bliskiej osobie! 

Na podstawie regulaminu masz 30 dni od dnia zakupu. Jeśli uznasz, że kurs Ci nie odpowiada czy nie jest wart swojej ceny, po prostu napisz do mnie wiadomość na kontakt@poradnik-budowlany.com, a otrzymasz zwrot pieniędzy. Nie musisz spełniać ŻADNYCH dodatkowych wymagań, aby uzyskać zwrot pieniędzy.

Tak. Każdy kurs zawiera audiobook (mp3) i ebook (epub, mobi, PDF) zawsze najnowszego wydania mojej książki „Jak się wybudować i nie zwariować”. Otrzymasz je zawsze i niezależnie od tego, czy dokupisz wydanie papierowe mojej książki

Warto kupić kurs, jeżeli:

  • Nie określiłeś budżetu na zakup działki i budowę domu (wraz z wykończeniem) oraz nie wiesz, ile będzie cię kosztowała cała budowa.
  • Nie wiesz, jaki dom chcesz wybudować (bryła, powierzchnia, układ funkcjonalny).
  • Nie znasz wszystkich zagrożeń związanych z zakupem złej działki, które mogą utrudnić lub uniemożliwić budowę.
  • Nie wiesz, w jaki sposób zweryfikować nieruchomość i ją bezpiecznie kupić.

Jeżeli znasz swój budżet, wiesz jaki jest Twój wymarzony dom i jesteś pewny, że może on zostać wybudowany na wybranej działce oraz dokładnie zweryfikowałeś wszystkie dokumenty, to w takiej sytuacji proponuję mój drugi kurs, który doskonale przygotuje cię do budowy domu.

Zdecydowanie tak!

W książce główny nacisk położyłem na to, w jaki sposób współpracować z wykonawcami i jak zarządzać budową w systemie zleconym. Tematyce zakupu działek poświęciłem tylko ok. 10% zawartości książki.

Kurs wielokrotnie rozszerza zawartość książki. To ponad 10 godzin materiałów, w których pokazuję, jaki dom warto wybudować, jak wybrać dobrą działkę i ją bezpiecznie kupić.

Jeżeli szukasz pomocy przy wyborze i zakupie działki, kurs jest zdecydowanie dla Ciebie.

Oczywiście! Po opłaceniu kursu otrzymasz dostęp do naszej grupy na Facebooku, na której codziennie odpowiadam na Wasze pytania.

Zawsze także jestem dla Ciebie dostępny pod mailem: kontakt@jaksiewybudowac.pl

Odpisuję na każdą wiadomość!