Marzysz o budowie domu?

Przestać marzyć - zacznij działać!

Poznaj kursy online, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces zakupu działki i budowy Twojego wymarzonego domu.

jak się wybudować:
ZAKUP DZIAŁKI

Pierwsza część kursu nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, jeśli zamierzasz zacząć się budować lub chcesz zainwestować w zakup działki. Dowiesz się, jak nie popełnić najczęstszych błędów oraz jak stopniowo zorganizować i przeprowadzić cały proces zakupu wymarzonej działki.

Dowiesz się:

jak się wybudować:
przygotowanie

Ten kurs da Ci wiedzę, którą musisz mieć, jeśli szykujesz się do budowy domu jednorodzinnego. Dowiesz się, jak określić precyzyjnie swoje oczekiwania, o jakich kluczowych zadaniach i elementach powinieneś pamiętać i jak skutecznie zaplanować proces budowy.

Dowiesz się:

Pakiet kursów "Jak się wybudować" to 25 godzin praktycznej wiedzy i dodatkowe materiały, dzięki którym krok po kroku zbudujesz wymarzony dom.
ZAKUP DZIAŁKI
Co zawiera kurs?

Dzięki temu 10-godzinnemu kursowi uzbroisz się w wiedzę, której nie mają zwykli kupujący działki. W nagraniach wideo, z których składa się kurs, znajdziesz odpowiedzi na najbardziej istotne pytania:

Jakie działki
są najlepsze?

Dam Ci konkretne rady i narzędzia jak wybrać najlepszą działkę.

Jak zbudować dom
w budżecie?

Pokażę, jak określić oczekiwania i możliwości co do przyszłego domu.

Jak znaleźć tę właściwą działkę?

Czy wiedziałeś, że nie zawsze warto szukać działek w internecie?

Na co uważać?

Omówię prawo ograniczające lub uniemożliwiające zabudowę.

Jak negocjować?

Sprawdzone techniki negocjacji i kreatywne rozwiązania.

Jak bezpiecznie kupić?

Co sprawdzić, jakie należy mieć dokumenty, jak wygląda zakup, jak go sfinansować.

przygotowanie
Co zawiera kurs?

Dzięki temu 15-godzinnemu kursowi uzbroisz się w wiedzę, której nie mają zwykle osoby budujące swój pierwszy, drugi czy nawet trzeci dom. W nagraniach wideo, z których składa się kurs, znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania:

Jaki dom
wybudować

Nauczę Cię, jak określić oczekiwania i dobrać do nich rozwiązania.

Jak właściwie wszystko zaprojektować

Myślisz o gotowym projekcie? Niekoniecznie warto.

Jak wyszukiwać i weryfikować ekipy

Pokażę jak unikać oszustów i nie dać się oszwabić.

Jakich błędów możesz
uniknąć

Nie wystarczy wiedzieć, trzeba też umieć zastosować to w praktyce.

Jakie papiery
przygotować

Dowiesz się o formalnościach, o które musisz zadbać.

Gdzie kryją się
oszczędności

Nie tam, gdzie przypuszczasz. Pokażę Ci sprawdzone sposoby.

Bonusy do kursów

Oprócz dostępu do nagrań otrzymasz też cały pakiet korzyści, z których będziesz mógł skorzystać, przygotowując się do budowy oraz w jej trakcie.

Książka "Jak się wybudować i nie zwariować"

W wersji audio oraz jako e-book, a także w niektórych pakietach w wersji papierowej. Książka zawiera mnóstwo praktycznych przykładów oraz zapis moich doświadczeń. Książka zebrała bardzo dobre recenzje, a wiele osób narzekało, że nie przeczytało jej przed budową. Masz już moją książkę? Wybierz pakiet, w którym jest tylko ebook i audiobook.

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku

W grupie przeznaczonej wyłącznie dla kursantów możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi ode mnie i innych użytkowników. Warto korzystać z tego udogodnienia przygotowując się do budowy, a zwłaszcza w jej trakcie.

Specjalne kalkulatory budowlane

Dzięki nim policzysz koszty, sprawdzisz, ile potrwa budowa Twojego domu, wypróbujesz różne warianty inwestycji czy nawet skalkulujesz opłacalność fotowoltaiki dla swoich warunków. W poszczególnych odcinkach kursu omawiam, jak należy skorzystać z przygotowanych przeze mnie narzędzi.

Poradnik „Błędy w projektach”

To 25-stronicowy poradnik PDF, w którym pokazuję, co powinien zawierać projekt budowlany oraz najczęściej spotykane błędy. Dzięki niemu będziesz lepiej przygotowany do rozmowy z projektantem i wykonawcami.

6 wzorów umów z wykonawcami

Gotowe wzory dokumentów pozwolą zabezpieczyć Twoje interesy podczas budowy.

Aktualizacja wiedzy

Jeśli dodam coś do kursu, zostaniesz o tym poinformowany i uzyskasz dostęp do nowych materiałów.

Zniżka 50% na inne części kursu

Projekt „Jak się wybudować” już obecnie składa się z 2 kursów i powstanie co najmniej jeszcze jedna część. Docelowo temat budowy domu ma zostać niemal całkowicie wyczerpany. Na pozostałe i kolejne części kursu masz 50% zniżki i gdy tylko ukaże się nowa część, zostaniesz poinformowany i będziesz mógł zakupić ją na preferencyjnych warunkach.

Zobacz opinie kursantów

Poznaj opinie kursantów, którzy wypełnili ankietę zadowolenia po uczestnictwie w przynajmniej jednym moim kursie.

Cześć Sławek!

Wielkie dzięki za stworzenie książki i kursu! Trafiłem na niego jak już ponad rok szukałem działki i miałem już jakieś konkretne propozycje. Idealnie wstrzeliłeś się z premierą! Akurat wtedy gdy byłem już blisko finalnego etapu. Bardzo przydała mi się wiedza o sprawdzeniu działki, negocjacjach i formalnościach związanych z zakupem. Potwierdziłem również metodologię poszukiwania i upewniłem się ze czegoś ważnego nie pominąłem. No i finalnie bardzo pomogła mi konsultacja z Tobą na temat tej wybranej działki. Dzięki temu wszystko doszło do skutku i mam już w rękach akt notarialny :-).

Miłosz Mazurek

Witajcie grupo, pozwólcie, że podzielę się z Wami informacją, która dziś jest dla mnie zwieńczeniem 5 miesięcy starań. Dostałem informację, że mamy z żoną POZWOLENIE NA BUDOWE (złożone do starostwa 12.02) 🙂
 
Łatwo nie było, bo w międzyczasie musieliśmy podziękować za współpracę projektantowi, który zaczął adaptacje projektu, a przez 2 miesiące nie kiwnął palcem, ale daliśmy radę.
 
OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA Sławomira Zająca, bez którego pewnie wciąż budowa własnego domu byłaby gdzieś w sferze planów długoterminowych. Przesłuchanie książki dało mi motywację, energię i pewność siebie by ruszyć z tematem, a obejrzenie kursu wyposażyło mnie w wiedzę jak to wszystko zrobić. Dzięki Sławek, a Wam wszystkim życzę rychłego uporania się z całą machiną biurokratyczną.” 

Łukasz Wrotecki

Szczerze mówiąc, kurs pozwolił mi zaoszczędzić prawdopodobnie kilkaset tysięcy złotych na błędach, których dzięki kursowi Sławka nie popełnię na swojej budowie. Brak wiedzy, brak umiejętności negocjacji, weryfikacji wykonawców, naiwność, lekkomyślność, i co najgorsze POŚPIECH mógł właśnie tak się skończyć – w długach, nerwach, stresie i poczuciu zmarnowanego czasu i szansy na spełnienie swojego marzenia. Uważam kurs za naprawdę obowiązkowy dla każdej osoby, która chce budowę swojego domu zrealizować ze spokojną głową. W temacie budowy domu wszechobecny chaos informacyjny, sprzeczne porady magików-ekspertów powodują, że człowiek czuje sie totalnie zagubiony i nie wie od czego zacząć. Sławek poprzez swoją twórczość na blogu udowodnił, że jest osobą absolutnie godną zaufania, profesjonalną, z ogromną, praktyczną wiedzą, którą w bardzo jasny, uporządkowany sposób przedstawia. Cena kursu jest moim zdaniem zdecydowanie za niska do merytorycznej wartości porad i wskazówek, które są w nim zawarte. Na pewno jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w życiu.

Tomek Furtak

Nie kupiłem jeszcze działki, ale kurs wskazał mi na co powinienem zwracać uwagę. Gdyby nie to kupilibyśmy działkę z mediami “w drodze” (a tak naprawdę 200m od działki!). Kurs stał się też zapalnikiem do dyskusji o tym czego potrzebujemy (zaskoczyło mnie że w kilku oczekiwaniach mocno się różnimy z żoną). Wcześniej nie zwracałem też uwagi na orientacje działki względem stron świata – teraz to robię. Mógłbym wymieniać długo – takich “szczególików” jest dużo i bardzo fajnie że są zebrane w jednym miejscu. Bardzo fajne jest podsumowanie każdej lekcji w punktach – czasem wracam do tych punktów żeby przypomnieć sobie na co zwrócić uwagę.
 
Strefa.pro / Krzysiek Derdzikowski
Dobry wieczór, kurs jest dla mnie bardzo przydatny, wiele rzeczy mi uświadomił i rozjaśnił. Szczególnie odcinki o weryfikacji działki były dla mnie do tej pory mocno przydatne i pomogły mi dobrze się przygotować w moim przypadku. Moja przygoda z zakupem działki jeszcze się nie skończyła i do kursu często wracam, bo na różnych etapach inne części kursu są szczególnie przydane. Bardzo fajne są szczegółowe opisy z linkami pod każdym odcinkiem, szybko można wyszukać potrzebne informacje z czego dość często korzystam. Z małych minusów (dla mnie) to czasami mam wrażenie, że pewne proste sprawy są omawiane zbyt długo, ale mam świadomość, że kurs jest dla wszystkich i rzeczy, które dla mnie mogą być oczywiste, dla innych takie nie są i każdy, nawet najdrobniejszy aspekt musi być szczegółowo wyjaśniony. Co do działki, to podpisaliśmy już umowę przedwstępną. Notariusz bardzo skrupulatnie wszystko sprawdził i wypunktował sprzedającego, co musi jeszcze załatwić do umowy przyrzeczonej, abym mógł nabyć tą działkę bezobciążeniowo. Oczywiście do pewnego stopnia musiałem niektóre sprawy dopilnować sam (i tutaj kolejny raz przydała mi się pomoc Pana i Pana kurs) i drążyłem nurtujące mnie kwestie aż do znudzenia (spędziliśmy tam ponad 2h!), ale przynajmniej mam wszystko czarno na białym i spokojne sumienie 🙂 Pozdrawiam
 
Marcin Stolarczyk

Oba kursy są na podobnym bardzo dobrym poziomie (…)

[o kursie o działce] Jeszcze nie wybrałem działki ani nie zacząłem budowy, ale kurs jest pigułą wiedzy którą musiałbym szukać na własną rękę i stracił nieporównanie więcej czasu. Zawiera też uniwersalne wskazówki, dotyczące procesu wyboru działki i budowy domu, którym ufam bazując na podejściu i rzetelności autora.

Kamil

Nie ma sensu tracić czasu na samodzielne poszukiwanie tej wiedzy. Tutaj masz zebrane w jednym miejscu i zweryfikowane wiadomości. Wyceniam znacznie drożej moje godziny pracy, które musiałbym poświęcić, a tu mam wszystko podane “na talerzu” i jeszcze mogę dopytać Sławka. Jak dla mnie ta oferta kursu jest po prostu super.

FK

[O książce] Książka bardzo ciekawa i bardzo potrzebna. Merytorycznie bez zarzutu, a lekkie pióro autora powoduje, że aż chce się to czytać.
Karolina Ostrowska, architekt
[O książce] Całość jest bardzo ciekawie napisana, żywym, prostym, klarownym językiem, logicznie i z szacunkiem dla czytelnika.
Anna Piątkowska, tłumacz przysięgły języka francuskiego
[kurs o przygotowaniu do budowy] Kurs pomógł mi zwrócić uwagę na wiele szczegółów o których nie miałam pojęcia. Byłam też bardzo przerażona samym procesem budowy, a dzięki wskazówkom, które otrzymałam podczas kursu uspokoiłam głowę, w taki sposób, że mogę się skupić na procesie budowy i dążeniu do swojego celu ‘własny dom’, a nie na wyimaginowanych obawach i myśleniem, a co gdyby, skoro to “gdyby” może nie nadejść. Brakowało mi słuchania tego kursu w formie np. Mp3. [uwaga – taka opcja została już wprowadzona]
Iwona
Działki jeszcze nie kupiłem, niestety… Ale to nie wina kursu 🙂 Kurs pozwolił na usystematyzowanie wiedzy. Poza tym pozwala spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. Przede wszystkim ostrzega, aby się “nie napalać” na coś, tylko wszystko dokładnie sprawdzić. Opisuje, że nie tylko ważne jest to, co może powstać na naszej działce, ale również to, aby zwrócić uwagę na to, co może powstać na działkach sąsiadów – lub, co ewentualnie może powstać z bardzo dużej działki obok tej wybranej przez nas (na co wcześniej bym nie zwrócił uwagi). Opisanych jest bardzo wiele przykładów pułapek z jakimi możemy się spotkać. Opis geoportalu, sposobów szukania działki i weryfikacja w Internecie. Analiza miejscowego planu i chociażby przykłady tego, że można kupić działkę, na której nic normalnego nie będzie można wybudować. Ogromny nacisk na badanie geologiczne gruntu. No i najważniejsza rzecz, aby przed wyborem działki mniej więcej wiedzieć, co się chce tam postawić.

Rafał

[o kursie] Nie przeszedłem go jeszcze całego, ale już sporo mi dał. Dzięki niemu wiem, że będę chciał szukać ekipy i kierownika budowy na długo przed rozpoczęciem budowy. Bardzo przydatne jest też podsumowanie dostępnych sposobów ogrzewania domu, rodzajów wentylacji i materiałów budowlanych. Podoba mi się chłodne podejście do tematu bez marketingowego “bełkotu”. To tyle ile mogę powiedzieć na tym etapie – chętnie podzielę się resztą wrażeń po ukończeniu kursu.

Mikołaj

Poszukiwanie działki pod budowę domu nie jest prostym wyzwaniem. Klienci z wiedzą zdobytą dzięki kursowi Sławka są o wiele lepiej przygotowani aby ich poszukiwania zakończyły się sukcesem. Pośrednik otrzymuje konkretną listę wymagań dotyczących wymarzonej działki. W ten sposób pracuje się skuteczniej i z większą satysfakcją dla obu stron.

Aleh Tur / Tur Nieruchomości

[O książce] Naprawdę genialny poradnik. Nie tylko w kontekście budowy, ale ogólnie – życiowo. Przedstawione wszystko krok po kroku, wyjaśnione co i jak i dlaczego, dużo przykładów. Nie są tutaj poruszone wszystkie kwestie dotyczące budowy domu, ale chyba te najważniejsze, mające największy wpływ na efekt końcowy, finanse i nerwy. Naprawdę polecam! Audiobook bardzo przyjemny.
Neuromediatorka
[O książce] Rzecz idealna dla osób, które odważyły się wybudować swój pierwszy dom. Autor po przyjacielsku radzi, jak uniknąć wielu zbędnych i czasochłonnych decyzji i straty pieniędzy w tak ważnej inwestycji.
Rafał Gołębiowski, przedsiębiorca
[O książce] Wzór poradnika. Autor na każdej stronie książki przekazuje praktyczną wiedzę, której samodzielne zebranie wymagałoby wielu godzin rozmów lub wertowania setek stron, for dyskusyjnych. Najbardziej ujmujące jest jednak to, że niezależnie od tak dużej ilości informacji, autor do każdej z nich stara się nas przekonać, żebyśmy sami byli pewni, że robimy dobrze i nasz wysiłek zaprocentuje. Jedyny, drobny minus, to bardzo poważne zdjęcie autora, który na okładce, w odcieniach szarości, patrzy na nas zafrasowanym spojrzeniem. Ogromnie kontrastuje to z bardzo lekkim, przyjaznym stylem pisania.
Laudator
[O książce] Prezent bardzo udany. Jestem architektem i w książce jest fachowo, w pigułce, zebrane wszystko to, o czym informuję klientów. Niestety z czasem w długotrwałym procesie realizacji o tym zapominają, dlatego z przyjemnością mogę polecić Pana książkę.
Dagmara, architekt
O autorze kursów

Nazywam się Sławek Zając. Prowadzę blog budowlany o wdzięcznym i wiele mówiącym tytule Jak się wybudować i nie zwariować, który rocznie czyta ponad 200000 osób. 

Jestem też autorem książki “Jak się wybudować”, która stała się podstawową lekturą dla osób planujących wybudować wymarzony dom.

Od kilku lat prowadzę kanał na YouTube oraz nagrywam podcast “Jak się wybudować”. Prowadzę szkolenia z zakresu inwestowania w nieruchomości.

Zacznijmy od początku. Wychowałem się na blokowisku i jak wiele osób, które tam mieszkały, zawsze po cichu marzyłem o własnym kącie. Zakup mieszkania wydawał się naturalny, ale zawsze kusiło mnie, aby wybudować własny dom. Wiadomo: przestrzeń, komfort i cisza.

W dorosłym życiu zostałem przedsiębiorcą: próbowałem sił w różnych branżach, raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem. Obecnie jestem współwłaścicielem sporego, dobrze funkcjonującego biura tłumaczeń, które prowadzę od kilkunastu lat. Bycie przedsiębiorcą nauczyło mnie przede wszystkim właściwego, zorganizowanego zarządzania procesami, co jak się okazuje, było bardzo użyteczne przy budowie własnego domu.

Ponieważ nigdy nie zapomniałem mojego marzenia o domu, gdy poznałem moją żonę i zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie powinniśmy kupić mieszkania, wróciłem do tematu na zasadzie:

„A może by tak zbudować dom?”.

Po wielu rozmowach podjęliśmy decyzję, które potem nigdy nie żałowaliśmy. Zrezygnowaliśmy z zakupu mieszkania i zaczęliśmy szukać odpowiedniej działki i ciekawego projektu.

Po dłuższych poszukiwaniach udało się coś wybrać i za większość oszczędności kupiliśmy kawałek ziemi w ładnej i spokojnej okolicy. Zacząłem się szybko dokształcać, szukać informacji i robić to, co wszyscy, czyli przeglądać fora internetowe i wertować różne czasopisma budowlane. Zebrało mi się ich dość sporo na moim biurku.

 

Po kilku miesiącach byłem PRZERAŻONY: na każdy niemal temat znajdowałem rozbieżne opinie, a moja realna wiedza zaczerpnięta z czasopism branżowych ograniczała się do opisu wspaniałych, nowoczesnych i – dodajmy to – drogich technologii, które tak chętnie były opisywane. Cały czas pytałem siebie:

„no dobrze, ale jak się za to wszystko właściwe zabrać?”.

Myślałem już nawet, że może należy dać sobie spokój z tą całą budową, ale wtedy przyszły mi z pomocą umiejętności zdobyte przy byciu przedsiębiorcą: przede wszystkim plan, harmonogram i realizacja! Usiadłem, zacząłem planować i liczyć. Dodam może jeszcze, że wtedy nie miałem nic wspólnego z branżą budowlaną, więc wszystkiego musiałem nauczyć się sam od początku. Ale przez to, że nie czułem się pewnie, byłem bardzo ostrożny. Wszystkiemu dokładnie się przyglądałem i konsultowałem. W rezultacie wypracowałem pewną swoją metodykę postępowania i gdy tylko ruszyła budowa, zacząłem ją z żelazną konsekwencją stosować.

Budowa ruszyła, trwała i… zakończyła się 🙂 Wprowadziliśmy się do domu, wkrótce urodziły się dzieci.

W tzw. międzyczasie zacząłem doradzać moim znajomym, którzy również budowali się. Byłem zdumiony, jak wiele prostych błędów popełniają, które kosztują ich dużo pieniędzy i zdrowia. A to użerali się z ekipami, a to ktoś ich oszukał, a to zabrakło pieniędzy… Dosłownie WSZYSCY, z którymi rozmawiałem, mieli problemy, których ja uniknąłem.

Byłem tym nieco zdziwiony. Czy miałem być jedyną osobą, która zmieści się w budżecie, nie ma opóźnień i niepotrzebnych stresów?

Ponieważ coraz więcej osób pytało mnie o radę, jak mi się to udało, więc aby nie musieć tego wszystkie na okrągło powtarzać, napisałem i wydałem książkę pt. Jak się wybudować i nie zwariować propagującą moje zasady postępowania (obecnie już drugie wydanie). Następnie, by zgłębić i poszerzyć temat, zacząłem pisać niezależnego bloga budowlanego, który – co oznajmiam z niekłamaną dumą – cieszy się szybko rosnącą popularnością. Przez ostatnie lata poznałem wielu projektantów i uczestników procesu budowlanego, a znajomości zaowocowały różnymi ciekawymi projektami jak projekt domu modelowego, szkolenia i doradztwo.

Szkolenie on-line  „Jak się wybudować” ma w zamierzeniu przeprowadzić każdego chętnego krok po kroku przez wszystkie aspekty budowy. Od zakupu działki po parapetówkę 🙂

Na koniec dodam jeszcze jedną rzecz: polecam wszystkim własny dom i zachęcam do jego budowy. Po kilku latach od podjęcia tak ważnej życiowej decyzji jestem pewny, że nie mógłbym znowu żyć w blokowisku.

Moje zasady

W swojej działalności kieruję się następującymi zasadami:

– rzetelność: nie chcę Cię w żaden sposób czarować, chcę opierać się tylko na faktach i na najlepszej wiedzy, jaką posiadam; nie usłyszysz ode mnie, że możesz wybudować się w pół roku albo że wydasz mało pieniędzy.  Dlaczego? Bo byłaby to nieprawda. Jeśli mnie jeszcze nie znasz, zajrzyj proszę na mojego bloga i zobacz w jaki sposób podchodzę do każdego tematu.

– uczciwość: chcę być uczciwy wobec Ciebie i siebie; dlatego będę Ci mówił tylko prawdę; przygotowałem wszystkie materiały z pełnym zaangażowaniem i uważam, że są one warte swojej ceny.

– klarowność: mam wrażenie, że niektórzy zasypują nas specjalnie technicznym żargonem, tylko po to, aby coś ukryć. Nie ufam takiemu podejściu i dlatego zrobiłem wszystko, by to, co mówię, było klarowne i zrozumiałe. Jeśli coś w moim kursie lub jakichkolwiek innych materiałach jest dla Ciebie niezrozumiałe – proszę – skontaktuj się ze mną, a dołożę wszelkich starań, aby wszystko wytłumaczyć.

– niezależność: pamiętaj proszę, nie jestem deweloperem, pośrednikiem nieruchomości, nie jestem sprzedawcą w branży budowlanej. Nie publikuję treści sponsorowanych czy reklam, a w moich materiałach nie znajdziesz poleceń konkretnych materiałów lub producentów. Jedyne co siłą rzeczy jakoś promuję, to moje kursy i książka, ale wiele cennych treści można uzyskać na moim blogu całkowicie za darmo.

– specjalizacja: nie propaguję budowania domu „własnymi rękoma”. Zbudowałem dom systemem kontraktowym (zwanym niekiedy systemem zleconym) i uważam, że dla zdecydowanej większości ludzi jest to najlepszy sposób – ponieważ polega on na oparciu się na specjalistach (diabeł oczywiście tkwi w szczegółach; o tym więcej w mojej książce i szkoleniach). Jeśli potrafisz budować i oczekujesz informacji ściśle technicznych, to mój kurs Ci w tym nie pomoże. Nauczy Cię za to jak zaplanować i przeprowadzić cały proces budowlany. Jak określić swoje oczekiwania, jak nie popełnić popularnych błędów (np. poprzez złe umiejscowienie domu na działce względem stron świata). Jak kupić działkę i nie dać się oszukać.

Zobacz spis treści kursów Jak się wybudować
ZAKUP DZIAŁKI

1. Wstęp: o czym będzie kurs
2. Moja historia 
3. Oczekiwania. Dowiedz się, czego chcesz
4. Koszty. Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup działki?
5. Lokalizacja. Jak wybrać lokalizację działki?
6. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
7. Warunki zabudowy
8. Działka rolna, leśna, zabudowa siedliskowa, zagrodowa, budowlana
9. Cechy działki. Rozmiar, kształt i zagospodarowanie działki
10. Media
11. Odległości 
12. Poszukiwania. Jak znaleźć interesującą działkę?
13. Na co uważać, wybierając działkę?
14. Wstępna weryfikacja (geoportal)
15. Weryfikacja. Czy to na pewno wymarzona działka?
16. Wymarzona działka krok po kroku
17. Negocjacje
18. Zakup działki
19. Bonus 1. Co po zakupie
20. Bonus 2. Deweloper
21. Bonus 3. Budowa domu od A do Z
22. Bonus 4. Wskazówki dla osób z Warszawy i okolic
23. Bonus 5. Badanie geotechniczne

przygotowanie

1. Wstęp
2. Wprowadzenie. Podstawowe informacje dotyczące budowy 
3. Własny dom. Jak się żyje we własnym domu?
4. Koszty budowy. Co wpływa na koszt budowy?
5. Jaki dom wybudować? Parterowy, piętrowy? Jaki metraż?
6. Usytuowanie budynku
7. Oszczędności. Jak obniżyć koszty budowy? 
8. Projekt katalogowy. Wady i zalety
9. Technologia budowy. Murowany, szkieletowy, prefabrykowany?
10. Sposób budowy. Generalny wykonawca, system zlecony, inwestor zastępczy?
11. Czas budowy? Co wpływa na czas budowy?
12. Czym ogrzewać dom?
13. Wentylacja i klimatyzacja
14. Fotowoltaika
15. Spokój w cenie
16. Omówienie projektu budowlanego
17. Projekt katalogowy czy indywidualny? Jak wybrać projektanta?
18. Ile będzie kosztował Twój dom?
19. 150 wskazówek i porad: od fundamentów po wykończenie!
20. Przygotowanie do budowy. Część 1. Droga do pozwolenia na budowę
21. Przygotowanie do budowy. Część 2. Wykonawcy
22 Jak negocjować?
23. Przygotowanie do budowy. Część 3. Umowy
24. Przygotowanie do budowy. Część 4. Przygotowanie działki i placu budowy
25. Przygotowanie do budowy. Część 5. Budowa systemem zleconym.
Pliki do pobrania

Obejrzyj próbkę kursu

Zobacz bezpłatną próbkę kursu, która pokaże Ci jak należy zacząć szacować koszt wymarzonego domu. Może Cię to zdziwi, ale już na tym etapie trzeba zacząć zastanawiać się nad szczegółami domu, jak ma on wyglądać, jakie będą koszty całego przedsięwzięcia, na co nas właściwie stać i jak ma wyglądać nasze przyszłe życie w tym domu. Na zachętę dodam, że ostatecznie poniższy film nie stał się częścią kursu, lecz został zastąpiony jeszcze bardziej rozbudowanym i pełnym materiałem.

Gwarancja satysfakcji

Kupując kurs, niczego nie ryzykujesz: otrzymujesz ode mnie gwarancję satysfakcji albo zwrot pieniędzy. Jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań możesz go zgodnie z regulaminem zwrócić, a ja oddam Ci pieniądze na wskazane konto. Nie ma tu żadnych haczyków. Nie musisz wypełniać żadnego formularza i podawać powodów. Wystarczy zwykły e-mail, wysłany do 30 dni od zakupu kursu oraz zwrot otrzymanych materiałów. Uważam, że 30 dni to całkiem dużo, aby ocenić przydatność mojego kursu.

PS. Jeśli naprawdę chcesz zbudować dom, nie odkładaj kursu na później (bo zapomnisz, wiesz, jak to działa). Zacznij działać TERAZ. Zakup zajmie max. 2 minuty. Po 1-2 tygodniach będziesz znać kurs i już planować inwestycję. Zaczniesz też szukać działki w okolicy. Pamiętaj: to wszystko wymaga czasu. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej osiągniesz cel. Jeśli zaczniesz działać teraz, za ok. 2-3 lata wprowadzisz się do swojego domu.

Wybierz swój pakiet

Oba kursy
+ książka (ebook, audiobook)
+ materiały cyfrowe

1100 zł

755 zł

Oba kursy
+ książka (druk, ebook, audiobook)
+ materiały drukowane

1140 zł

795 ZŁ

Kurs "działka"
+ książka (druk, ebook, audiobook) + materiały drukowane

590 ZŁ

Kurs "Przygotowanie
+ książka (wydanie papierowe, ebook i audiobook)

590 ZŁ

Co zyskujesz dzięki kursom?

Czas

którego nie stracisz na chaotyczne szukanie informacji w internecie i wśród znajomych. Podczas kursu otrzymasz pełną, usystematyzowaną wiedzę na temat szukania i zakupu działki oraz przygotowania do budowy.

Pieniądze

Błędy kosztują. Jeżeli unikniesz najczęściej popełnianych przez budujących błędów, koszty twojej budowy spadną o przynajmniej 10 proc. Przy szukaniu działki możliwe oszczędności są zdecydowanie większe. Dla przykładu: opowiem Ci jak dzięki negocjacjom obniżyłem cenę działki o ponad 100 tys. zł!

Luz

Mniej błędów przy szukaniu działki i budowie to mniej stresu i mniej nieprzespanych nocy.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Kurs to ponad 15 godzin nagrań, w których pomagam przygotować się do budowy domu i odpowiadam na setki pytań dotyczących kosztów, technologii, czasu budowy, ogrzewania, wentylacji i fotowoltaiki.

 • Opowiadam o tym, w jaki sposób zaplanować dom. Pokazuję, jak wybudować dom z korzystnym układem funkcjonalnym i podpowiadam powierzchnie poszczególnych pomieszczeń.
 • Szczegółowo omawiam projekt budowlany. Podaję bardzo dużo przykładów złych i dobrych projektów.
 • Szczegółowo omawiam cały proces administracyjny.
 • Przekazuję ponad 150 porad dotyczących budowy i tego, o czym warto pomyśleć przed budową.
 • Pokazuję, jaki wybrać sposób ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Cały materiał jest podzielony na odcinki: niektóre trwają tylko kilkanaście minut, ale są i takie, które mają mocno ponad godzinę.

Pod każdym z odcinków znajdziesz spis treści, streszczenie najważniejszych informacji omawianych w odcinku oraz odpowiednie materiały dodatkowe: takie jak specjalne arkusze kalkulacyjne, ebooki czy wzory wypełnienia dokumentów. Kurs możesz oglądać wygodnie na komputerze lub na komórce. Kurs działa ze wszystkimi dostępnymi przeglądarkami internetowymi.

Do każdego odcinka dołączona jest również wersja audio, która ułatwia wysłuchanie kursu na w czasie uprawiania sportu czy podróży. Odcinki audio możesz odsłuchać po zalogowaniu się do kursu lub pobrać w formacie mp3.

Zamówienie składasz klikając kup teraz. Po przejściu przez proces zamówienia, w trakcie którego musisz podać swoje dane oraz opcjonalnie dane do wysyłki przesyłki z książką, otrzymasz na swojego maila trzy wiadomości.

Pierwsza wiadomość potwierdzi złożenie zamówienia. W drugiej wiadomości znajdziesz dane dostępu do konta. Jeśli Twoje zamówienie będzie już opłacone, po zalogowaniu się do konta będziesz mieć już pełen dostęp do kursu. Dostaniesz też trzecią wiadomość z listą odcinków, by móc łatwiej się do nich dostać.

Dostęp do całego kursu uzyskasz od razu po złożeniu zamówienia (o ile zapłacisz poprzez szybkie przelewy typu Przelewy24, PayPal; w przypadku zwykłego przelewu trzeba będzie poczekać ok. 2-3 dni).

Materiały drukowane zwykle są nadawane w ciągu 1-2 dni. Do wyboru przesyłka Pocztą Polską lub paczkomat InPost.

Tak. Otrzymujesz jednoczesny dostęp do wszystkich odcinków kursu i materiałów dodatkowych. Nie ma żadnego czasu oczekiwania na kolejne odcinki, a kurs możesz oglądać w dowolnej kolejności i dowolną liczbę razy.

Oczywiście! Każdy kurs jest udostępniony dożywotnio. Co więcej, każda aktualizacja kursu (nowy film, materiały, arkusze kalkulacyjne) zostanie ci udostępniona bezpłatnie!

Dobre pytanie. Potrzebujesz ok. 15 godzin na wysłuchanie i przyswojenie całego materiału. Myślę, że kolejne kilkanaście godzin zajmie Ci skorzystanie z materiałów uzupełniających takich jak arkusze kalkulacyjne, które pozwolą określić Twój budżet i całkowite koszty budowy i z formularzy, które pozwolą określić oczekiwania dotyczące działki i wymarzonego domu.

Cały kurs proponuję oglądać przez kilka tygodni – nie warto się spieszyć z przygotowaniem do budowy. Proponuję robić kurs stopniowo, tak, aby mieć czas na pochylenie się nad każdym zagadnieniem.

Na przeczytanie mojej książki potrzebujesz ok. 2-3 dni.

Kurs możesz przekazać swojej partnerce lub partnerowi, z którą/którym planujesz budowę wymarzonego domu 🙂

Dobrze, abyście wspólnie obejrzeli kurs, a  zwłaszcza te odcinki, które pomagają podjąć kluczowe decyzje dotyczące parametrów domu (powierzchnia, układ funkcjonalny) oraz sposobu budowy.

Po opłaceniu kursu otrzymasz także hasło z dostępem do grupy dla kursantów – przekaż je także bliskiej osobie! 

Na podstawie regulaminu masz 30 dni od dnia zakupu. Jeśli uznasz, że kurs Ci nie odpowiada czy nie jest wart swojej ceny, po prostu napisz do mnie wiadomość na kontakt@poradnik-budowlany.com, a otrzymasz zwrot pieniędzy. Nie musisz spełniać ŻADNYCH dodatkowych wymagań, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Tak. Każdy kurs zawiera audiobook (mp3) i ebook (epub, mobi, PDF) zawsze najnowszego wydania mojej książki „Jak się wybudować i nie zwariować”. Otrzymasz je zawsze i niezależnie od tego, czy dokupisz wydanie papierowe mojej książki

Tak, warto – kurs pomoże ci bardzo dobrze przygotować do budowy Twojego domu. Proponuję, abyś kupił oba kursy za dobrą cenę, dzięki czemu:

 • Obliczysz całkowity budżet na zakup działki i budowę domu, co pozwoli ci lepiej zarządzać finansami.
 • Określisz parametry przyszłej nieruchomości (lokalizacja, powierzchnia, usytuowanie względem stron świata).
 • Kupisz działkę na której będziesz mógł wybudować wymarzony dom. Na każdej działce są różne ograniczenia związane z budową i musisz o nich wiedzieć przed zakupem.
 • Unikniesz problemów z zakupem nieodpowiedniej działki.

Zapoznaj się z ofertą zakupu obu kursów – łącznie prawie 30 godzin materiałów wideo i wiele materiałów dodatkowych

Tak! Kurs pozwoli Ci:

 • Sprawdzić Twój projekt pod kątem błędów i możliwych oszczędności,
 • Bezboleśnie przejść cały proces administracyjny związany z uzyskaniem pozwolenia na budowę,
 • Wybrać dobrego wykonawcę i kierownika budowy i podpisać z nimi dobrą umowę gwarantującą spokój,
 • Uzyskać prawie 200 wskazówek dotyczących każdego etapu budowy: ustalenie poziomu zero, porady dotyczące stanu surowego, elektryki i hydrauliki. Dużo porad związanych jest z wykończeniem budynku oraz zagospodarowaniem terenu,
 • Uzyskać dostęp do grupy na Facebooku, na której będziesz mógł uzyskać odpowiedzi na pytania, które powstaną podczas budowy domu.

Warto kupić kurs, jeżeli:

 • Nie określiłeś budżetu na zakup działki i budowę domu (wraz z wykończeniem) oraz nie wiesz, ile będzie cię kosztowała cała budowa.
 • Nie wiesz, jaki dom chcesz wybudować (bryła, powierzchnia, układ funkcjonalny).
 • Nie znasz wszystkich zagrożeń związanych z zakupem złej działki, które mogą utrudnić lub uniemożliwić budowę.
 • Nie wiesz, w jaki sposób zweryfikować nieruchomość i ją bezpiecznie kupić.

Jeżeli znasz swój budżet, wiesz jaki jest Twój wymarzony dom i jesteś pewny, że może on zostać wybudowany na wybranej działce oraz dokładnie zweryfikowałeś wszystkie dokumenty, to w takiej sytuacji proponuję mój drugi kurs, który doskonale przygotuje cię do budowy domu.

Kurs “Przygotowanie do budowy” jest nowym kursem zawierającym nowe filmy i nową wiedzę. Jedynym odcinkiem, jaki się powtarza w obu kursach jest odcinek “Jaki dom”, w którym określam parametry przyszłego domu (powierzchnia, bryła, układ funkcjonalny).

Materiał obu kursów pokrywa się też w niewielkim zakresie podczas szacowania całkowitych kosztów budowy, wyboru wykonawców oraz podpisywania umów. Pomimo podobnej tematyki, w kursie “Przygotowanie do budowy” są to nowe filmy, w którym bardziej szczegółowo omawiam pewne kwestie.

Przykład: razem z kursem „Jak się wybudować: działka” otrzymałeś film „Budowa domu od A do Z”, w którym omawiam najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem do budowy: wybór projektu, projektanta, wykonawców, omówienie procesu administracyjnego. Odcinek trwa ok. 90 minut. W kursie “Przygotowanie do budowy” tylko jeden odcinek o wyborze wykonawców trwa ponad godzinę!

Dodam, że już 60% osób, które kupiło i obejrzało kurs o działce zdecydowały się na zakup drugiego kursu o budowie domu! To najlepsza rekomendacja.

Zdecydowanie tak!

Część wspólna kursu i książki dotyczy głównie moich wskazówek dotyczących wyboru i współpracy z wykonawcami oraz podpisywania umów. Kurs jest znacznie bardziej szczegółowy od książki: szczegółowo omawiam umowę o roboty budowlane na podstawie jednego ze wzorów, a temat wyboru wykonawców rozszerzyłem o konkretne pytania, które warto zadać ekipie przed nawiązaniem współpracy.

Kurs wielokrotnie rozszerza zawartość książki. To ponad 15 godzin materiałów, w których odpowiadam na setki pytań dotyczących budowy domu.  Myślę, że tylko ok. 5% wiedzy zawartej w kursie pokrywa się w jakimś zakresie z książką.

Jeżeli szukasz pomocy przy przygotowaniu do budowy, kurs jest zdecydowanie dla Ciebie.

Oczywiście! Po opłaceniu kursu otrzymasz dostęp do naszej grupy na Facebooku na której codziennie odpowiadam na Wasze pytania.

Zawsze także jestem dla Ciebie dostępny pod mailem: kontakt@jaksiewybudowac.pl

Odpisuję na każdą wiadomość!

Masz już działkę?

Zapoznaj się z kursem "Przygotowanie do budowy"!