O kursie

grafika_na_lp

Prezentuję Ci pierwszą część mojego kursu on-line Jak się wybudować” w całości poświęconą tematowi znalezienia odpowiedniej działki pod budowę wymarzonego domu.

Masz już działkę? Zobacz kurs o przygotowaniu do budowy >>

Marzysz o budowie domu? Wreszcie przestań. Zacznij działać!

Nie będzie łatwo, ale pomogę Ci przejść przez wszystkie etapy i zbudować Twój wymarzony dom.

Odtwórz wideo
Nazywam się Sławek Zając. Jestem autorem bloga „Jak się wybudować i nie zwariować” oraz książki o tym samym tytule. Wiele osób marzy o budowie domu, ale budują się tylko nieliczni. Dlaczego? Bo wydaje się to trudne i drogie. Mam dobrą wiadomość: wcale takie nie musi być. Trudne jest bowiem to, czego nie znamy. Moim celem jest nauczyć Cię, jak zbudować dom i nie popełnić błędów.

Internetowy kurs „Jak się wybudować: zakup działki” poprowadzi Cię krok po kroku przez proces znalezienia odpowiedniej działki pod budowę domu. Nauczy Cię wszystkiego, co trzeba wiedzieć, jeśli zamierzasz zacząć się budować lub chcesz zainwestować w zakup działki. Dowiesz się, jak nie popełnić najczęstszych błędów oraz jak stopniowo zorganizować i przeprowadzić cały proces.

Dlaczego cały kurs na temat wyboru działki? To proste: na budowie wiele rzeczy można zmienić, ale działkę zmienić jest najtrudniej. Dobry wybór działki wpłynie na całe nasze przyszłe życie. Zakup działki wydaje się prosty, ale błędy popełnione na tym etapie generują później największe problemy i koszty. W skrajnych przypadkach na źle kupionej działce możesz w ogóle nie móc się wybudować.

Dla kogo jest kurs „Jak się wybudować: zakup działki” ?

Kurs ten jest przeznaczony dla wszystkich, którzy myślą (lub choćby tylko marzą) o budowie swojego domu. Nie musisz nic więcej wiedzieć – możesz być całkowicie „zielony” 🙂. Cała inicjatywa „Jak się wybudować” ma na celu pomóc Ci przede wszystkim w rozpoczęciu działań mających na celu zamieszkanie w domu i nieodkładanie tego planu na jakąś odległą przyszłość.

 

Znalezienie działki, a tak naprawdę najpierw stworzenie planu i sposobu dojścia do własnego domu, jest pierwszym krokiem, który pomagam Ci postawić. Nie zgadzam się z tym, że dom jest luksusem, na który stać tylko nielicznych. Jeśli stać Cię na mieszkanie, to stać Cię oczywiście również na dom. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia – dlatego niech nie rządzi nią reklama czy fałszywe stereotypy, które pokazują dom jako domenę najbogatszych. Wiedza to broń, którą możemy się obronić przed takim stawianiem sprawy.

 

Kurs „Jak się wybudować: zakup działki” zawiera cenną wiedzę, przydatną nawet dla osób, które handlują lub pośredniczą w handlu nieruchomościami. Moje doświadczenie z pośrednikami jest dość przykre – wielu oferuje różne grunty, ale prawie nikt się nie interesuje, jakie masz marzenia, oczekiwania i jaki właściwie dom chciałbyś na danej działce postawić. Być może ten kurs pomoże zmienić coś także w tym względzie.

 

Zapewne wiele z informacji, które podaję w kursie, jakiś sprytny szperacz, byłby w stanie samodzielnie prędzej czy później znaleźć w różnych miejscach w internecie (wszak ponoć w internecie jest wszystko), a częściowo na pewno na moim blogu. Ale jeśli cenisz swój czas i chcesz usystematyzowanej, zweryfikowanej wiedzy, za którą ktoś bierze odpowiedzialność i firmuje swoim nazwiskiem, to ten kurs jest dla Ciebie. Otrzymasz nie tylko wiedzę, ale i gotowe, sprawdzone narzędzia do zaplanowania budowy.

 

Starałem się, aby kurs pozwolił każdej osobie kupić wymarzoną działkę. Jeżeli jednak nie odpowiem na wszystkie Twoje pytania lub coś będzie dla Ciebie niezrozumiałe, to w trakcie kursu będę odpowiadał na Twoje wątpliwości i pytania. Z czasem kurs będzie uzupełniany o kolejne materiały tak, aby każdy znalazł w nim odpowiedzi na swoje pytania.

 

Wszyscy, którzy kupią kurs otrzymają też moją książkę we wszystkich wersjach (papierowej, audio, e-book) oraz szereg bonusów

Co znajdziesz w kursie ?

Dzięki temu 10-godzinnemu kursowi uzbroisz się w wiedzę, której nie mają zwykli kupujący działki. W nagraniach wideo, z których składa się kurs, znajdziesz odpowiedzi na najbardziej istotne pytania:

Jakie działki są najlepsze?

Dam Ci konkretne rady i narzędzia jak wybrać najlepszą działkę

Jak zbudować dom
w budżecie?

Pokażę, jak określić oczekiwania i możliwości co do przyszłego domu

Jak znaleźć
tę właściwą działkę?

Czy wiedziałeś, że nie zawsze warto szukać działek w internecie?

Na co uważać?

Omówię prawo ograniczające lub uniemożliwiające zabudowę

Jak negocjować?

Sprawdzone techniki negocjacji i kreatywne rozwiązania

Jak bezpiecznie kupić?

Co sprawdzić, jakie należy mieć dokumenty, jak wygląda zakup, jak go sfinansować

Kupując kurs otrzymasz dostęp do 10 godzin nagrań. Nagranie najlepiej jest obejrzeć stopniowo, głównie dlatego, że zakup działki powinien być przemyślany i nie należy się z nim spieszyć. Oczywiście nie wprowadziłem żadnych ograniczeń i od pierwszego dnia masz dostęp do wszystkich materiałów. Wiele nagrań wystarczy tylko wysłuchać, ale są też nagrania, które trzeba obejrzeć ze względu na pokazane w nich wizualizacje działek.

 

Polecam oglądać kurs na spokojnie w fotelu lub przed laptopem, ale jeśli nie masz czasu, możesz też odtwarzać go z telefonu w drodze do pracy czy samochodzie.

Co zyskujesz dzięki kursowi ?

realną wiedzę dzięki której od razu możesz zacząć działać i dzięki której dojdziesz do celu, jakim jest Twój dom.

czas, którego nie stracisz na chaotyczne szukanie informacji w internecie i wśród znajomych. Na kursie dostaniesz pełną, skondensowaną wiedzę na temat szukania i zakupu działki.

pieniądze. Błędy kosztują. Z moich obliczeń wynika, że jeśli unikniesz choćby 3 z najczęściej popełnianych przez budujących błędów, koszty twojej budowy spadną o przynajmniej 10 proc. Przy szukaniu działki możliwe oszczędności są zdecydowanie większe. Dla przykładu: opowiem Ci jak dzięki negocjacjom obniżyłem cenę działki o ponad 100 tys. zł!!

– luz. Mniej błędów przy szukaniu działki i budowie, to mniej stresu, mniej rozwodów, mniej nieprzespanych nocy.

Otrzymujesz więcej niż tylko dostęp do nagrań

Oprócz dostępu do wielu godzin nagrań otrzymasz też cały pakiet korzyści, z których będziesz mógł (będziesz mogła) skorzystać w trakcie szukania i zakupu działki, a także budowy:

– moją książkę „Jak się wybudować i nie zwariować” w wersji papierowej, audio oraz jako e-book. Książka zawiera mnóstwo praktycznych przykładów oraz zapis moich doświadczeń. Książka zebrała bardzo dobre recenzje, a wiele osób narzekało, że nie przeczytało jej przed budową. Masz już moją książkę? W takim razie kolejny egzemplarz daj komuś w prezencie. UWAGA! Od 2020 roku otrzymujesz drugie, rozszerzone (+50% więcej stron!) wydanie książki.

– poradnik „Błędy w projektach” – to 25-stronicowy poradnik (PDF), w którym pokazuję, co powinien zawierać projekt budowlany i pokazuję najczęściej spotykane błędy. Dzięki niemu będziesz lepiej przygotowany do rozmowy z projektantem i wykonawcami.

 

– zniżkę 50 proc. na kolejną część kursu. Projekt „Jak się wybudować” zakłada stworzenie pełnego kursu szkolącego każdego do budowy jego własnego domu. W kolejnych częściach będę omawiał, w jaki sposób zaprojektować wymarzony dom oraz poruszę temat wyboru i współpracy z projektantem, kierownikiem budowy i wykonawcami. Gdy tylko ukażą się kolejne części kursu, zostaniesz poinformowany i będziesz mógł zakupić go na preferencyjnych warunkach.

 

– specjalny arkusz budżetu pozwalający samemu określić, na jaki dom Cię stać. W trakcie kursu omawiam, jak należy skorzystać z tego przygotowanego przeze mnie narzędzia. Może Cię to zdziwi, ale już na etapie zakupu działki trzeba wiedzieć, jaki dom chce się postawić.

dzialka_budowlana_arkusz_budzetu4

– checklistę zawierającą szczegółowy spis rzeczy, które potrzebujesz sprawdzić przy zakupie działki.

 

– checklistę zawierającą szczegółowy opis działań, które musisz przeprowadzić, by znaleźć i zakupić działkę w sposób bezpieczny.

 

– formularz „Oczekiwania” pomagający określić własne preferencje odnośnie domu.

 

wytyczne do umowy przedwstępnej z przykładami zapisów, które powinna zawierać bezpieczna umowa zakupu działki.

 

– wspomniane dokumenyt wyślę też do Ciebie w formie drukowanej.

– 6 wzorów umów z wykonawcami pozwalających zabezpieczyć Twoje interesy podczas budowy.

 

– zamknięta grupa na Facebooku dla kursantów, na której możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi ode mnie i innych użytkowników.

 

– aktualizację wiedzy – jeśli dodam coś do kursu, zostaniesz o tym poinformowany i uzyskasz dostęp do materiałów.

 

Moja historia

Zacznijmy od początku. Wychowałem się na blokowisku i jak wiele osób, które tam mieszkały, zawsze po cichu marzyłem o własnym kącie. Zakup mieszkania wydawał się naturalny, ale zawsze kusiło mnie, aby wybudować własny dom. Wiadomo: przestrzeń, komfort i cisza.


W dorosłym życiu zostałem przedsiębiorcą: próbowałem sił w różnych branżach, raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem. Obecnie jestem współwłaścicielem sporego, dobrze funkcjonującego biura tłumaczeń, które prowadzę od kilkunastu lat. Bycie przedsiębiorcą nauczyło mnie przede wszystkim właściwego, zorganizowanego zarządzania procesami, co jak się okazuje, było bardzo użyteczne przy budowie własnego domu.

Sławek Zając | Jak się wybudować

Ponieważ nigdy nie zapomniałem mojego marzenia o domu, gdy poznałem moją żonę i zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie powinniśmy kupić mieszkania, wróciłem do tematu na zasadzie:

 

„A może by tak zbudować dom?”.

Po wielu rozmowach podjęliśmy decyzję, które potem nigdy nie żałowaliśmy. Zrezygnowaliśmy z zakupu mieszkania i zaczęliśmy szukać odpowiedniej działki i ciekawego projektu.

 

Po dłuższych poszukiwaniach udało się coś wybrać i za większość oszczędności kupiliśmy kawałek ziemi w ładnej i spokojnej okolicy. Zacząłem się szybko dokształcać, szukać informacji i robić to, co wszyscy, czyli przeglądać fora internetowe i wertować różne czasopisma budowlane. Zebrało mi się ich dość sporo na moim biurku.

 

Po kilku miesiącach byłem PRZERAŻONY: na każdy niemal temat znajdowałem rozbieżne opinie, a moja realna wiedza zaczerpnięta z czasopism branżowych ograniczała się do opisu wspaniałych, nowoczesnych i – dodajmy to – drogich technologii, które tak chętnie były opisywane. Cały czas pytałem siebie:

 

„no dobrze, ale jak się za to wszystko właściwe zabrać?”.

Myślałem już nawet, że może należy dać sobie spokój z tą całą budową, ale wtedy przyszły mi z pomocą umiejętności zdobyte przy byciu przedsiębiorcą: przede wszystkim plan, harmonogram i realizacja! Usiadłem, zacząłem planować i liczyć. Dodam może jeszcze, że wtedy nie miałem nic wspólnego z branżą budowlaną, więc wszystkiego musiałem nauczyć się sam od początku. Ale przez to, że nie czułem się pewnie, byłem bardzo ostrożny. Wszystkiemu dokładnie się przyglądałem i konsultowałem. W rezultacie wypracowałem pewną swoją metodykę postępowania i gdy tylko ruszyła budowa, zacząłem ją z żelazną konsekwencją stosować.

 

Budowa ruszyła, trwała i… zakończyła się 🙂. Wprowadziliśmy się do domu, wkrótce urodziły się dzieci.

 

W tzw. międzyczasie zacząłem doradzać moim znajomym, którzy również budowali się. Byłem zdumiony, jak wiele prostych błędów popełniają, które kosztują ich dużo pieniędzy i zdrowia. A to użerali się z ekipami, a to ktoś ich oszukał, a to zabrakło pieniędzy… Dosłownie WSZYSCY, z którymi rozmawiałem, mieli problemy, których ja uniknąłem.

 

Byłem tym nieco zdziwiony. Czy miałem być jedyną osobą, która zmieści się w budżecie, nie ma opóźnień i niepotrzebnych stresów?

 

Ponieważ coraz więcej osób pytało mnie o radę, jak mi się to udało, więc aby nie musieć tego wszystkie na okrągło powtarzać, napisałem i wydałem książkę pt. Jak się wybudować i nie zwariować propagującą moje zasady postępowania (obecnie już drugie wydanie)Następnie, by zgłębić i poszerzyć temat, zacząłem pisać niezależnego bloga budowlanego, który – co oznajmiam z niekłamaną dumą – cieszy się szybko rosnącą popularnością. Przez ostatnie lata poznałem wielu projektantów i uczestników procesu budowlanego, a znajomości zaowocowały różnymi ciekawymi projektami jak projekt domu modelowego, szkolenia i doradztwo.

 

Szkolenie on-line  „Jak się wybudować” ma w zamierzeniu przeprowadzić każdego chętnego krok po kroku przez wszystkie aspekty budowy. Od zakupu działki po parapetówkę 🙂. Prezentuję Ci teraz pierwszą część – o działce. Jest ona przeznaczona dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze działki i chcieliby zacząć jej szukać. Jeśli natomiast masz już działkę, dowiesz się z tego kursu, jakie są silne i słabe strony Twojej działki oraz co musisz zrobić, by ruszyć z budową.

 

Na koniec dodam jeszcze jedną rzecz: polecam wszystkim własny dom i zachęcam do jego budowy. Po kilku latach od podjęcia tak ważnej życiowej decyzji jestem pewny, że nie mógłbym znowu żyć w blokowisku.

Moje zasady

W swojej działalności kieruję się następującymi zasadami:

rzetelność: nie chcę Cię w żaden sposób czarować, chcę opierać się tylko na faktach i na najlepszej wiedzy, jaką posiadam; nie usłyszysz ode mnie, że możesz wybudować się w pół roku albo że wydasz mało pieniędzy.  Dlaczego? Bo byłaby to nieprawda. Jeśli mnie jeszcze nie znasz, zajrzyj proszę na mojego bloga i zobacz w jaki sposób podchodzę do każdego tematu.

uczciwość: chcę być uczciwy wobec Ciebie i siebie; dlatego będę Ci mówił tylko prawdę; przygotowałem wszystkie materiały z pełnym zaangażowaniem i uważam, że są one warte swojej ceny.

klarowność: mam wrażenie, że niektórzy zasypują nas specjalnie technicznym żargonem, tylko po to, aby coś ukryć. Nie ufam takiemu podejściu i dlatego zrobiłem wszystko, by to, co mówię, było klarowne i zrozumiałe. Jeśli coś w moim kursie lub jakichkolwiek innych materiałach jest dla Ciebie niezrozumiałe – proszę – skontaktuj się ze mną, a dołożę wszelkich starań, aby wszystko wytłumaczyć.

niezależność: pamiętaj proszę, nie jestem deweloperem, pośrednikiem nieruchomości, nie jestem sprzedawcą w branży budowlanej. Nie publikuję treści sponsorowanych czy reklam, a w moich materiałach nie znajdziesz poleceń konkretnych materiałów lub producentów. Jedyne co siłą rzeczy jakoś promuję, to moje kursy i książka, ale wiele cennych treści można uzyskać na moim blogu całkowicie za darmo.

specjalizacja: nie propaguję budowania domu „własnymi rękoma”. Zbudowałem dom systemem kontraktowym (zwanym niekiedy systemem zleconym) i uważam, że dla zdecydowanej większości ludzi jest to najlepszy sposób – ponieważ polega on na oparciu się na specjalistach (diabeł oczywiście tkwi w szczegółach; o tym więcej w mojej książce i szkoleniach). Jeśli potrafisz budować i oczekujesz informacji ściśle technicznych, to mój kurs Ci w tym nie pomoże. Nauczy Cię za to jak zaplanować i przeprowadzić cały proces budowlany. Jak określić swoje oczekiwania, jak nie popełnić popularnych błędów (np. poprzez złe umiejscowienie domu na działce względem stron świata). Jak kupić działkę i nie dać się oszukać.

 

Jak dołączyć do kursu ?

Kurs „Jak się wybudować: zakup działki” jest dostępny obecnie w ATRAKCYJNEJ cenie 390 zł (są w tym koszty przesyłki itd.). W ramach tej opłaty otrzymujesz dostęp do nagrań szkolenia, a także integralne części szkolenia takie jak: egzemplarz mojej książki Jak się wybudować i nie zwariować w wersji papierowej, audio oraz jako e-book, checklisty służące do prawidłowego wyboru działki, dokument pomagający sprecyzować nasze oczekiwania względem domu i lokalizacji, zniżkę 50 proc. na kolejną część kursu oraz specjalne dodatkowe materiały jak arkusz budżetu.

 

Pamiętaj, otrzymujesz ode mnie gwarancję satysfakcji albo zwrot pieniędzy. Jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zgodnie z regulaminem zwrócić, a ja oddam Ci pieniądze na wskazane konto. Nie ma tu żadnych haczyków. Nie musisz wypełniać żadnego formularza i podawać powodów. Wystarczy zwykły e-mail, wysłany do 30 dni od zakupu kursu. Uważam, że 30 dni to całkiem dużo, aby ocenić przydatność moich materiałów.

 

Poniższy przycisk przeniesie Cię na stronę zamówienia. Podaj proszę adres wysyłki dla materiałów drukowanych.

Opinie

Zamieszczam poniżej kilka opinii na temat mojego kursu oraz kilka opinii dotyczących mojej książki. Jest to niewielka tylko ich część. Kurs obejrzało już w ponad 200 osób. Praktycznie wszystkie opinie były pozytywne lub zdecydowanie pozytywne (konkretnie była jedna opinia „raczej negatywna”). Nastąpił też tylko jeden zwrot kursu, ale z tego powodu, że para, która go zakupiła, znalazła wkrótce po zakupie gotowy dom i go po prostu kupiła, tak więc temat wyboru działki stał się nieaktualny. Przy czym zwracający zostawili sobie moją książkę, uznając, że wiedza w niej zawarta jeszcze im się przyda 🙂.

Gorąco polecam kurs dotyczący zakupu działki. Jest tam bardzo dużo przydatnych informacji jak krok po kroku przygotować się do zakupu działki. Jak można w łatwy sposób zweryfikować działkę którą jesteśmy zainteresowani nie wychodząc z domu. Pan Sławek porusza bardzo dużo aspektów które trzeba sprawdzić przed zakupem żeby później nie mieć problemów i móc wybudować swój wymarzony dom na konkretnej działce. Do kursu są dołączone również checklisty które bardzo ułatwiają weryfikację naszych oczekiwań odnośnie domu oraz pomagają przy wyborze działki.”
Tomasz Marciniak
Bardzo dobry kurs. Otworzył mi oczy na wiele spraw, o których nie miałem pojęcia.
Jan
Kurs na pewno wart swojej ceny. Z czystym sumieniem mogę się na ten temat wypowiadać, bo sami z mężem stawialiśmy dom, więc wiem, ile informacji jest potrzebne. Szkoda, że nie znaliśmy Sławka wcześniej, gdy się budowaliśmy.
Iza
Gorąco polecam kurs dotyczący zakupu działki. Jest tam bardzo dużo przydatnych informacji jak krok po kroku przygotować się do zakupu działki. Jak można w łatwy sposób zweryfikować działkę którą jesteśmy zainteresowani nie wychodząc z domu. Pan Sławek porusza bardzo dużo aspektów które trzeba sprawdzić przed zakupem żeby później nie mieć problemów i móc wybudować swój wymarzony dom na konkretnej działce. Do kursu są dołączone również checklisty które bardzo ułatwiają weryfikację naszych oczekiwań odnośnie domu oraz pomagają przy wyborze działki.”
Tomasz Marciniak
Rzadko kiedy znajomości zawierane w internecie okazują się tymi wartościowymi. W przypadku Sławka jest zdecydowanie inaczej. Od kilku wymienionych słów przeszliśmy do wspólnych pomysłów i realizacji projektów. Praktyka pokazała, że wszystko za co Sławek się zabiera robione jest z pełnym zaangażowaniem, a to przekłada się na krótszą drogę do sukcesu. Jeśli traktujesz budowę domu jako wieloetapowy plan to Sławek jest najlepszą osobą aby pomóc w jego ułożeniu.
Mikołaj (z ankiety zadowolenia)
nie kupiłem jeszcze działki. ale kurs wskazał mi na co powinienem zwracać uwagę. gdyby nie to kupilibyśmy działkę z mediami "w drodze" (a tak naprawde 200m od działki!) Kurs stał się też zapalnikiem do dyskusji o tym czego potrzebujemy (zaskoczyło mnie że w kilku oczekiwaniach mocno się różnimy z żoną). Wcześniej nie zwracałem też uwagi na orientacje działki względem stron świata - teraz to robię. Mógłbym wymieniać długo - takich "szczególików" jest dużo i bardzo fajnie że są zebrane w jednym mijescu. Bardzo fajne jest podsumowanie każdej lekcji w punktach - czasem wracam do tych punktów żeby przypomnieć sobie na co zwrócić uwagę.
Strefa.pro / Krzysiek Derdzikowski
[kurs o przygotowaniu do budowy] Kurs pomógł mi zwrócić uwagę na wiele szczegółów o których nie miałam pojęcia. Byłam też bardzo przerażona samym procesem budowy, a dzięki wskazówkom, które otrzymałam podczas kursu uspokoiłam głowę, w taki sposób, że mogę się skupić na procesie budowy i dążeniu do swojego celu 'własny dom', a nie na wyimaginowanych obawach i myśleniem, a co gdyby, skoro to "gdyby" może nie nadejść. Brakowało mi słuchania tego kursu w formie np. Mp3. [uwaga - taka opcja została już wprowadzona]
Iwona (z ankiety zadowolenia)
[O książce] Wzór poradnika. Autor na każdej stronie książki przekazuje praktyczną wiedzę, której samodzielne zebranie wymagałoby wielu godzin rozmów lub wertowania setek stron, for dyskusyjnych. Najbardziej ujmujące jest jednak to, że niezależnie od tak dużej ilości informacji, autor do każdej z nich stara się nas przekonać, żebyśmy sami byli pewni, że robimy dobrze i nasz wysiłek zaprocentuje. Jedyny, drobny minus, to bardzo poważne zdjęcie autora, który na okładce, w odcieniach szarości, patrzy na nas zafrasowanym spojrzeniem. Ogromnie kontrastuje to z bardzo lekkim, przyjaznym stylem pisania.
laudator | 2017-09-19
[O książce] Całość jest bardzo ciekawie napisana, żywym, prostym, klarownym językiem, logicznie i z szacunkiem dla czytelnika.
Anna Piątkowska
Tłumacz przysięgły języka francuskiego
[O książce] Prezent bardzo udany. Jestem architektem i w książce jest fachowo, w pigułce, zebrane wszystko to, o czym informuję klientów. Niestety z czasem w długotrwałym procesie realizacji o tym zapominają, dlatego z przyjemnością mogę polecić Pana książkę.
Dagmara
Architekt
[O książce] Książka bardzo ciekawa i bardzo potrzebna. Merytorycznie bez zarzutu, a lekkie pióro autora powoduje, że aż chce się to czytać.
Karolina Ostrowska
Architekt
[O blogu i książce] Przede wszystkich chciałam Panu bardzo serdecznie podziękować za garść bezcennych informacji, jakie udało mi się pozyskać z książki i bloga Pana autorstwa.
z maila
Nie ma sensu tracić czasu na samodzielne poszukiwanie tej wiedzy. Tutaj masz zebrane w jednym miejscu i zweryfikowane wiadomości. Wyceniam znacznie drożej moje godziny pracy, które musiałbym poświęcić, a tu mam wszystko podane "na talerzu" i jeszcze mogę dopytać Sławka. Jak dla mnie ta oferta kursu jest po prostu super.
FK
[o kursie o działce] Kurs pozwolił dobrze wybrać działkę. [o kursie o przygotowaniu do budowy] Skarbnica wiedzy dla laika, który dopiero zaczyna przygodę z budową domu.
Patrycja (z ankiety zadowolenia)
Dobry wieczór, kurs jest dla mnie bardzo przydatny, wiele rzeczy mi uświadomił i rozjaśnił. Szczególnie odcinki o weryfikacji działki były dla mnie do tej pory mocno przydatne i pomogły mi dobrze się przygotować w moim przypadku. Moja przygoda z zakupem działki jeszcze się nie skończyła i do kursu często wracam, bo na różnych etapach inne części kursu są szczególnie przydane. Bardzo fajne są szczegółowe opisy z linkami pod każdym odcinkiem, szybko można wyszukać potrzebne informacje z czego dość często korzystam. Z małych minusów (dla mnie) to czasami mam wrażenie, że pewne proste sprawy są omawiane zbyt długo, ale mam świadomość, że kurs jest dla wszystkich i rzeczy, które dla mnie mogą być oczywiste, dla innych takie nie są i każdy, nawet najdrobniejszy aspekt musi być szczegółowo wyjaśniony. Co do działki, to podpisaliśmy już umowę przedwstępną. Notariusz bardzo skrupulatnie wszystko sprawdził i wypunktował sprzedającego, co musi jeszcze załatwić do umowy przyrzeczonej, abym mógł nabyć tą działkę bezobciążeniowo. Oczywiście do pewnego stopnia musiałem niektóre sprawy dopilnować sam (i tutaj kolejny raz przydała mi się pomoc Pana i Pana kurs) i drążyłem nurtujące mnie kwestie aż do znudzenia (spędziliśmy tam ponad 2h!), ale przynajmniej mam wszystko czarno na białym i spokojne sumienie 🙂 Pozdrawiam
Marcin Stolarczyk
Bardzo merytoryczny. Systematyzujący wiedzę, którą ewentualnie już posiadałem. Działki jeszcze nie kupiłem . Jestem w trakcie poszukiwań.
Krzysztof (z ankiety zadowolenia)
Oba kursy są na podobnym bardzo dobrym poziomie (...) [o kursie o działce] Jeszcze nie wybrałem działki ani nie zacząłem budowy, ale kurs jest pigułą wiedzy którą musiałbym szukać na własną rękę i stracił nieporównanie więcej czasu. Zawiera też uniwersalne wskazówki, dotyczące procesu wyboru działki i budowy domu, którym ufam bazując na podejściu i rzetelności autora
Kamil (z ankiety zadowolenia)
Działki jeszcze nie kupiłem, niestety... Ale to nie wina kursu 🙂 Kurs pozwolił na usystematyzowanie wiedzy. Poza tym pozwala spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. Przede wszystkim ostrzega, aby się "nie napalać" na coś, tylko wszystko dokładnie sprawdzić. Opisuje, że nie tylko ważne jest to, co może powstać na naszej działce, ale również to, aby zwrócić uwagę na to, co może powstać na działkach sąsiadów - lub, co ewentualnie może powstać z bardzo dużej działki obok tej wybranej przez nas (na co wcześniej bym nie zwrócił uwagi). Opisanych jest bardzo wiele przykładów pułapek z jakimi możemy się spotkać. Opis geoportalu, sposobów szukania działki i weryfikacja w Internecie. Analiza miejscowego planu i chociażby przykłady tego, że można kupić działkę, na której nic normalnego nie będzie można wybudować. Ogromny nacisk na badanie geologiczne gruntu. No i najważniejsza rzecz, aby przed wyborem działki mniej więcej wiedzieć, co się chce tam postawić
Rafał (z ankiety zadowolenia)
[kurs o przygotowaniu do budowy] Jeszcze nie obejrzałem wszystkiego, jest mnóstwo cennych uwag, które rozwiewają wiele wątpliwości, w którym kierunku się poruszać
Damian (z ankiety zadowolenia)
[O blogu] Na wstępie chciałabym serdecznie podziękować za prowadzenie bloga, na pewno kosztuje to Pana mnóstwo pracy i zaangażowania. Jest świetny
z maila
Poszukiwanie działki pod budowę domu nie jest prostym wyzwaniem. Klienci z wiedzą zdobytą dzięki kursowi Sławka są o wiele lepiej przygotowani aby ich poszukiwania zakończyły się sukcesem. Pośrednik otrzymuje konkretną listę wymagań dotyczących wymarzonej działki. W ten sposób pracuje się skuteczniej i z większą satysfakcją dla obu stron.
Aleh Tur / Tur Nieruchomości
[O blogu] Chciałem, podziękować za świetnego bloga, którego czytam od samego początku, jak również za pomocną książkę, którą przeczytałem jednych tchem 🙂
z maila
[O książce] Naprawdę genialny poradnik. Nie tylko w kontekście budowy, ale ogólnie - życiowo. Przedstawione wszystko krok po kroku, wyjaśnione co i jak i dlaczego, dużo przykładów. Nie są tutaj poruszone wszystkie kwestie dotyczące budowy domu, ale chyba te najważniejsze, mające największy wpływ na efekt końcowy, finanse i nerwy. Naprawdę polecam! Audiobook bardzo przyjemny.
neuromediatorka | 2018-05-05
[O książce] Rzecz idealna dla osób, które odważyły się wybudować swój pierwszy dom. Autor po przyjacielsku radzi, jak uniknąć wielu zbędnych i czasochłonnych decyzji i straty pieniędzy w tak ważnej inwestycji.
Rafał Gołębiowski
Przedsiębiorca

Spis treści kursu

Kurs składa się z 18 odcinków oraz materiałów bonusowych (których z czasem będzie jeszcze więcej). Trzy odcinki są swobodnie dostępne i możesz je obejrzeć po prostu klikając w nie. Zobacz też znajdujący się obok film, w którym opowiadam o tym, co znajduje się wewnątrz kursu. Pokazuję w nim też, jakie przydatne narzędzia zostały dołączone przeze mnie do kursu.

 • 3. Oczekiwania. Dowiedz się, czego chcesz (23:06)
 • 4. Koszty. Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup działki? (1:09:54)
 • 5. Lokalizacja. Jak wybrać lokalizację działki? (18:12)
 • 6. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (48:36)
 • 7. Warunki zabudowy (28:36)
 • 8. Działka rolna, leśna, zabudowa siedliskowa, zagrodowa, budowlana (11:54)
 • 9. Cechy działki. Rozmiar, kształt i zagospodarowanie działki (28:57)
 • 10. Media (19:37)
 • 11. Odległości (19:02)
 • 12. Poszukiwania. Jak znaleźć interesującą działkę? (22:25)
 • 13. Na co uważać, wybierając działkę? (48:30)
 • 14. Wstępna weryfikacja (geoportal) (40:31)
 • 15. Weryfikacja. Czy to na pewno wymarzona działka? (50:10)
 • 16. Wymarzona działka krok po kroku (23:54)
 • 17. Negocjacje (34:19)
 • 18. Zakup działki (27:24)
 • 19. Bonus 1. Co po zakupie (10:04)
 • 20. Bonus 2. Deweloper (9:37)
 • 21. Bonus 3. Budowa domu od A do Z (1:32:32)
 • 22. Bonus 4. Wskazówki dla osób z Warszawy i okolic (6:23)
 • 23. Bonus 5. Badanie geotechniczne (4:42)

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co to jest kurs on-line?

To moim zdaniem najlepsza forma nauki: uczysz się oglądając materiały video. Możesz oglądać materiały, kiedy chcesz, słuchać ich w trakcie innych zajęć czy drogi do pracy. Jeśli czegoś nie rozumiesz, możesz wrócić do danego materiału (a także dopytać mnie). Możesz też powtarzać materiał dowolną ilość razy. Oczywiście potrzebujesz mieć dostęp do internetu w czasie nauki. Aby kupić kurs – kliknij Kup teraz.

Jak wygląda kurs?

Kurs to ponad 10 godzin nagrań, w których opowiadam o wyborze działki oraz pokazuję narzędzia, którymi należy się posługiwać przy poszukiwaniu i wyborze działki. Żeby było ciekawiej, pokazuję wizualizacje i ilustracje przeróżnych przypadków. Staram się podawać jak najwięcej praktycznych przykładów – z życia wziętych. Cały materiał jest podzielony na odcinki: niektóre trwają tylko kilkanaście minut, ale są i takie, które mają mocno ponad godzinę. Do niektórych odcinków dołączone są odpowiednie materiały dodatkowe: przede wszystkimi checklisty wraz ze wzorami ich wypełnienia, ale też specjalne arkusze do budżetu i kredytu.

Czy mogę przekazać dostęp do kursu znajomym?

Niestety nie. Licencja dotyczy tylko Ciebie i domowego użytku (tzn. mogą z kursu korzystać inni członkowie gospodarstwa domowego). Wszelkie nieautoryzowane próby rozprowadzania kursu będą zgodnie z regulaminem traktowane jako kradzież.

Po co uczyć się tych wszystkich rzeczy, skoro przecież dzięki notariuszowi zakup działki jest bezpieczny?

Przed wskoczeniem do basenu dobrze jest sprawdzić, czy znajduje się w nim woda 🙂. Proszę potraktuj ten kurs i moją książkę jako właśnie takie przyspieszone przygotowanie do dużego skoku w Twoim życiu. Owszem, notariusz dopilnuje zwykle bezpieczeństwa transakcji, ale przecież nie interesuje go, czy wybraliśmy dobrą działkę i czy można cokolwiek na niej pobudować. To wszystko robimy TYLKO na własne ryzyko i to tylko na nas ciąży, czy wybierzemy odpowiednią lokalizację i właściwą działkę. Słowem – to tylko od nas zależy, czy wskoczymy do pustego czy pełnego basenu.

Ile potrzebuję czasu na zrobienie kursu?

Dobre pytanie. Potrzebujesz ok. 10 godzin na wysłuchanie i przyswojenie materiału. Myślę, że dobrych kilka godzin zajmie Ci wypełnianie checklist. Natomiast samo poszukiwanie działki może zająć ci od kilku miesięcy do około 2 lat (w trudnych rejonach). W tej materii nie warto się jednak spieszyć. Polecam stopniowe robienie kursu: tak by mieć czas na pochylenie się nad każdym zagadnieniem z osobna. Na przeczytanie mojej książki potrzebujesz ok. 2-3 dni.

Jak wygląda złożenie zamówienia i uzyskanie dostępu?

Zamówienie składasz na niniejszej stronie klikając kup teraz. Po przejściu przez proces zamówienia, w trakcie którego musisz podać dane maila i dane do wysyłki paczki z materiałami dodatkowymi, otrzymasz na swojego maila trzy wiadomości. Jedną z potwierdzeniem złożenia zamówienia. W drugim mailu znajdziesz dane dostępu do konta (hasło). Jeśli Twoje zamówienie będzie już opłacone, po zalogowaniu się do konta będziesz mieć już pełen dostęp do kursu. Dostaniesz też trzecią wiadomość z listą odcinków, by móc łatwiej się do nich dostać.

Czy budowa domu jest trudna?

Zdziwisz się, ale: nie. Problem polega na czym innym: kształcimy się w życiu, ucząc mniej i bardziej potrzebnych rzeczy. Natomiast zwykle nie ma wśród tych rzeczy wyboru działki i budowy domu. Dlatego nie ma się co dziwić, że potem aż tyle osób ma problemy w trakcie budowy. Nikt nas nie uczy, jak nie stać się ofiarą oszusta (a duże budżety, które są w budownictwie, szczególnie przyciągają różnych oszustów). Nikt nie uczy, jakich błędów nie popełnić, ani na co trzeba szczególnie uważać. Cóż – mam nadzieję, że mój produkt – czyli kurs – wypełni chociaż w jakimś stopniu tę lukę wiedzy. Wiedza to potęga a jej brak zwiastuje większe lub mniejsze kłopoty: złą lub źle kupioną działkę, rozgrzebaną na lata budowę czy nawet po prostu bankructwo. A więc z tego, co udało mi się zauważyć, trudniejsze od samej budowy jest zrozumienie, że nikt nie rodzi się z tą wiedzą i trzeba się wpierw nauczyć budować, a zatem trzeba postawić sobie samemu wymagania. A gdy będziemy umieć: to budowa – chciałoby się rzec – będzie już tylko formalnością – gdyby nie to, że sama budowa to też przecież przygoda życia!

Po co materiały dodatkowe w kursie?

Materiały dodatkowe: czyli checklisty, dokument do określenia własnych oczekiwań względem domu i lokalizacji, arkusze kalkulacyjne pomagające stworzyć kosztorys domu lub oszacować wielkość potrzebnych pomieszczeń – wszystkie one są narzędziami do wykorzystania przy szukaniu i zakupie działki.

Dla kogo jest przeznaczony kurs i co zyskam dzięki niemu?

Dla każdego, kto chciałby się wybudować lub chce kupić działkę z jakiegoś powodu (np. inwestycyjnego). Gdybym wiele lat temu w trakcie rozważań na temat budowy domu, mógł mieć wiedzę z tego kursu, byłoby mi znacznie, ZNACZNIE łatwiej. To właśnie uzyskanie tej wiedzy i takiego ułatwienia jest Twoim największym zyskiem z tego kursu (o ile oczywiście go wysłuchasz).

Mam już Twoją książkę, czy możesz mi obniżyć cenę kursu?

Książka jest integralną częścią oferty kursu. Jeśli masz już moją książkę, podaruj proszę nadmiarowy egzemplarz komuś w prezencie, kto zamierza się wybudować.

Czy mówisz w kursie też o kredytach i finansowaniu zakupu działki?

Tak. Jest na ten temat fragment. Zwykle w polskich warunkach najlepiej jest kupić działkę za gotówkę, a budowę skredytować (jeśli oczywiście potrzebujemy kredytu). Dzięki temu działka jest później naszym wkładem własnym do kredytu. Oczywiście da się też kupić działkę na kredyt hipoteczny, ale jest to rzadsze rozwiązanie.

Kiedy będą kolejne części kursu „Jak się wybudować”?

Myślę, że w połowie 2020 roku będzie gotowa kolejna część kursu. Chciałbym to zrobić wcześniej, ale opracowanie kursu i jego nagrania trwają wiele miesięcy. Potem równie długo trwają montaż i poprawki. Jeśli kupisz pierwszą część o działce, cena kolejnej części kursu będzie dla Ciebie o 50 proc. niższa (czyli jeśli cena podstawowa będzie 390 zł, kolejna część będzie Cię kosztować tylko 195 zł).

Ile mam czasu na zwrot kursu?

Na podstawie regulaminu masz 30 dni od dnia zakupu. Jeśli uznasz, że kurs Ci nie odpowiada czy nie jest wart swojej ceny, po prostu napisz do mnie maila, a ja oddam Ci pieniądze na konto. Musisz jedynie odesłać otrzymane materiały drukowane. Nie musisz spełniać ŻADNYCH dodatkowych wymagań, aby otrzymać zwrot pieniędzy. 

Czy kurs jest przeznaczony raczej dla kobiet czy mężczyzn? Czy nie jest zbyt techniczny?

Kurs jest dla wszystkich. Zresztą, najlepiej, żeby był oglądany przez oboje partnerów czy nawet całą rodzinę. Namawiam w tym względzie, by siąść wspólnie, może przy ulubionym trunku 🙂, wyłączyć telefon i zacząć razem marzyć – narysować swój przyszły dom (trzymając się jednocześnie moich wskazówek). Wszystko po to, aby dobrze poznać nasze oczekiwania. Z jednej strony staram się więc w kursie często zwracać uwagę, jak ważne są emocje, potrzeby i oczekiwania, jak ważny jest staranny wybór lokalizacji działki, z łatwym dojazdem do miasta, ale i spokojną okolicą; aby z drugiej strony jednocześnie namawiać do niezapominania o konkretach, o które wszelkie marzenia lubią się rozbijać: budżecie, kosztach, przepisach, o tym co można wybudować na danej działce itd. Staram się też przytaczać jak najwięcej przykładów z życia, które pomogą Wam w podjęciu dobrych decyzji (nie boję się tego powiedzieć – być może jednej z najważniejszych decyzji w życiu, bo taką jest przecież decyzja, gdzie zamieszkamy). Przygotowałem też specjalne wizualizacje, by można zobaczyć to, co omawiam. Nie używam technicznego żargonu, a jeśli coś byłoby niezrozumiałe, skontaktuj się ze mną niezwłocznie.

Sławku, dajesz gwarancję satysfakcji. Czy nie boisz się, że zostaniesz oszukany?

Owszem, istnieje takie ryzyko. Wiem natomiast, że ktoś, kto w ten sposób, by mnie oszukał (kupił kurs, obejrzał go, a potem, jak gdyby nigdy nic, zażądał zwrotu pieniędzy) raczej żadnego domu w swoim życiu nie pobuduje. To mit, że oszukiwanie jakoś bardzo popłaca (nawet przysłowie mówi, że kłamstwo ma krótkie nogi).

Jak szybko uzyskam dostęp do kursu?

Do nagrań uzyskasz dostęp niemal od razu po złożeniu zamówienia (o ile zapłacisz poprzez szybkie przelewy typu Przelewy24, PayPal; w przypadku zwykłego przelewu trzeba będzie poczekać ok. 1-2 dni). Zostanie też wysłana do Ciebie pocztą paczka z książką oraz innymi materiałami dodatkowymi (checklisty pomagające wybrać i kupić działkę, dokument ułatwiający poznanie swoich oczekiwań).

Dlaczego taka jest cena kursu?

Według moich obliczeń kurs jest wart przynajmniej dwukrotnie więcej od ceny sprzedaży. Przypuśćmy, że chcesz kupić jakąś działkę i chciałbyś mieć pewność, że wszystko jest z nią w porządku. Taka analiza w firmie zewnętrznej kosztuje między 500 a 1500 złotych dla tylko jednej działki. Podczas kursu pokazuję, jak to zrobić samemu, a to nie jest nawet najważniejsza część kursu. Mógłbym podwyższyć cenę, ale ponieważ jednak zależy mi na tym, aby wiedza, którą przekazuje, była jak najbardziej powszechna, cena kursu rzędu 600-700 zł znacznie ograniczyłaby krąg odbiorców. Postanowiłem ustalić cenę kursu na moim zdaniem atrakcyjnym poziomie – czyli 390 zł (już bez obniżki o 1 zł 🙂). Słowem, wiedza, którą przekazuję, jest moim zdaniem znacznie więcej warta, ale jednocześnie wychodzę też z założenia, że jeżeli stać Cię na mój kurs, to stać Cię również na dom (żartobliwie mówiąc: na budowie pozycje typu 390 zł w budżecie uznaje się za „nieistotne” i często o nich wręcz zapomina). Jest też druga rzecz: w planach mam kolejne kursy. Jeżeli z moją pomocą kupisz wymarzoną działkę, to zapewne będziesz chciał z moją pomocą wybudować także wymarzony dom 🙂

Czy będzie szkolenie stacjonarne?

Być może również takie szkolenia wprowadzę w przyszłości, jeśli będzie na nie zapotrzebowanie. Dziwi mnie jednak, że wiele osób woli wydać 1500-2000 zł za szkolenie stacjonarne niż wygodnie obejrzeć to samo w domu, bez konieczności jeżdżenia dokądkolwiek. Pod tym względem szkolenie on-line bije na głowę szkolenia stacjonarne, a tematyka nie uzasadnia konieczności robienia osobistego spotkania. Wydaje mi się też, że kurs on-line siłą rzeczy jest też dużo lepiej przemyślany i „wychuchany” (ah, ile powtórek robiłem, to wie tylko montażysta, którego praca seriami szła na marne). Z mojego punktu widzenia przy nagraniu szkolenia nie ograniczał mnie czas. Mogłem powiedzieć dokładnie tyle na każdy temat, ile było trzeba i dokładnie to, co chciałem (jeśli o czymś zapomniałem, dogrywałem kolejnym razem). Powiem tylko tyle, że same nagrania trwały mocno ponad pół roku i były kilkakrotnie powtarzane.

Ile pieniędzy potrzebuję na budowę domu?

Cóż, nie sposób w prosty sposób odpowiedzieć na takie pytanie. Wszystko zależy, jakiego domu, w jakiej lokalizacji i standardzie. A tylko Ty możesz to określić. Zachęcam do obejrzenia filmu o szacowaniu kosztów i budżecie (poniżej). Generalnie mówiąc: jeśli stać Cię na zakup mieszkania, to stać Cię również na budowę domu. Ale oczywiście diabeł tkwi w szczegółach! Budowa 1m2 domu jest zwykle ZNACZNIE tańsza niż koszt 1m2 w bloku (nawet do 1/4 kosztu metra mieszkania), więc też możesz zbudować sporo większy dom niż masz mieszkanie.

Czy z Twoim kursem każdy się pobuduje?

Wszystko zależy od chęci. Jeśli się chce, to tak. Moja rola to dać Ci narzędzia i wiedzę.

Mówisz, że dzięki wiedzy z kursu zaoszczędzę nawet do kilkudziesięciu tysięcy zł. Jak to?

Możesz zaoszczędzić dużo więcej. Wystarczy nie popełnić błędów i trzymać się kilku zasad. Przytoczę parę sytuacji: ktoś kupuje działkę, okazuje się, że nie można na niej postawić tego, co zamierzał. Inna sytuacja, tym razem pozytywna: mojemu znajomemu udało się kupić dom w cenie samej działki i to w bardzo dobrej lokalizacji. Inny przypadek: osobiście znegocjowałem cenę działki ze 100 zł za m2 do 30 zł (cena rynkowa to blisko 100 zł). Inny przypadek: działka kupiona w normalnej cenie, ale okazuje się, że doprowadzenie mediów to koszt większy niż zakup tej działki. Albo taka historia: właściciel dokonuje za czyjąś radą kilku drobnych zmian w projekcie i koszty całego budynku spadają o 100 tys… itd. Mógłbym długo tak opowiadać. Zakup działki to ogromna inwestycja – każdy błąd może tu być zwielokrotniony, ale też i każdy sukces. Wystarczy drobne powodzenie w negocjacjach (trzymaj się moich zasad z odcinka 15) i zyskujesz kilkadziesiąt tysięcy. Ale wystarczy też potknięcie, a możesz kupić działkę bezużyteczną – tracąc jeszcze znacznie więcej. Nieruchomości to niezwykły rynek: zdarzają się na nim naprawdę niesłychane rzeczy. Dlatego nie boję się twierdzić, że jeśli będziesz trzymać się chociaż niektórych z moich zasad, w Twojej kieszeni zostanie tak okrągła sumka.

Żeby kupić kurs kliknij: KUP TERAZ.

Nawet jeśli nie zamierzasz kupić kursu, zobacz ten film

Darmowa próbka. Materiał, który ma pokazać, jak należy zacząć szacować koszt wymarzonego domu. Może Cię to zdziwi, ale już na tym etapie trzeba zacząć zastanawiać się nad szczegółami domu, jak ma on wyglądać, jakie będą koszty całego przedsięwzięcia, na co nas właściwie stać i jak ma wyglądać nasze przyszłe życie w tym domu. Na zachętę dodam, że ostatecznie poniższy film nie stał się częścią kursu, lecz został zastąpiony jeszcze bardziej rozbudowanym i pełnym materiałem.

Czy to jest dobry moment na zakup działki i budowę domu ?

I tak i nie. Nie patrz na to jednak w ten sposób. Zawsze znajdzie się tysiąc dobrych powodów, by czegoś nie zrobićA to: „teraz jest boom”, „ceny rosną”, „ekipom budowlanym przewróciło się od tego w głowie”, „Panie, tyle się buduje, że nawet o piasek trudno”. Innym razem z kolei usłyszysz, że „o, teraz jest kryzys”, „ludzie nie mają pieniędzy”, „wszystko drogie”, „kogo na to stać?” itd. Pogódź się z tym, że nigdy nie będzie ani jakiegoś bardzo dobrego, ani jakiegoś bardzo złego momentu na budowanie się.

 

Budowa domu to przede wszystkim kwestia CHĘCI – decyzji, o tym, że widzisz swoją przyszłość w ten sposób, że chcesz mieć dom, że chcesz mieć więcej miejsca, że wolisz przedmieścia itd. Spójrz przede wszystkim na swoją sytuację finansową i powiedz sobie, czy dasz radę (w kursie powiem Ci jak to zrobić). Tak jak pisałem – jeśli stać Cię na zakup mieszkania, możesz myślec i o domu.

Owszem, gdy jest kryzys i mniej się buduje, jest łatwiej znaleźć ekipę budowlaną i zapłacić mniej. Ale za to jest zwykle trudniej dostać kredyt na dom. Z drugiej strony ludzie, którzy budowali się kilka lat temu, w okresie gorszej koniunktury i trudniejszego kredytu, mieli dużo lepszą marżę kredytu niż jest obecnie do otrzymania.

 

Moim zdaniem nie ma sensu zawracać sobie głowy tym pytaniem. Pieniądze na budowie uciekają zwykle gdzie indziej, niż się wszystkim wydaje. Jeśli chcesz się budować, po prostu zacznij działać. Jeśli przyjdzie spodziewane „spowolnienie gospodarki” – twój zysk, zapłacisz może mniej za materiał i robociznę. Jeśli będzie dalej prosperity – tym bardziej, za kilka lat i tak usłyszysz, że pobudowałeś się, kiedy było jeszcze tanio. Tak to po prostu działa. Jeśli Cię to bardziej uspokoi, dodam, że wieloletnie obserwacje rynku pokazują zresztą, że nieruchomości (działki, domy) w dłuższym okresie czasu nie tanieją.

Zakup kursu

Kurs „Jak się wybudować: zakup działki” jest dostępny w cenie 390 zł. W ramach tej opłaty otrzymujesz dostęp do nagrań szkolenia, a także integralne części szkolenia takie jak: egzemplarz mojej książki Jak się wybudować i nie zwariować w wersji papierowej, audio oraz jako ebook, checklisty służące do prawidłowego wyboru działki, dokument pomagający sprecyzować nasze oczekiwania względem domu i lokalizacji, zniżkę 50 proc. na kolejną część kursu oraz specjalne dodatkowe materiały pomocnicze jak arkusz budżetu. Jak widzisz, wiele korzyści!

 

Pamiętaj, niczego nie ryzykujesz: otrzymujesz ode mnie gwarancję satysfakcji albo zwrot pieniędzy. Jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań możesz go zgodnie z regulaminem zwrócić, a ja oddam Ci pieniądze na wskazane konto. Nie ma tu żadnych haczyków. Nie musisz wypełniać żadnego formularza i podawać powodów. Wystarczy zwykły e-mail, wysłany do 30 dni od zakupu kursu oraz zwrot otrzymanych materiałów. Uważam, że 30 dni to całkiem dużo, aby ocenić przydatność mojego kursu.

 

Poniższy przycisk przeniesie Cię na stronę zamówienia. Pamiętaj proszę o podaniu adresu wysyłki dla książki i pozostałych materiałów drukowanych.

Cena CAŁKOWITA:  390 zł

PS. Jeśli naprawdę chcesz zbudować dom, nie odkładaj kursu na później (bo zapomnisz, wiesz, jak to działa). Zacznij działać TERAZ. Zakup zajmie max. 2 minuty. Po 1-2 tygodniach będziesz znać kurs i już planować inwestycję. Zaczniesz też szukać działki w okolicy. Pamiętaj: to wszystko wymaga czasu. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej osiągniesz cel. Jeśli zaczniesz działać teraz, za ok. 2-3 lata wprowadzisz się do swojego domu.

Zestawy do wyborów

Kurs "działka"
+ książka (ebook, audiobook)
+ materiały elektroniczne

cena całkowita (dostawa elektroniczna)

350 zł

Kurs "działka"
+ książka (druk, ebook, audiobook)
+ materiały drukowane

cena całkowita z dostawą:

390 zł

Zestawy obu kursów

Oba kursy
+ książka (ebook, audiobook)
+ materiały elektroniczne

cena całkowita:

585 zł

kupując w pakiecie oszczędzasz 155 zł

Oba kursy
+ książka (druk, ebook, audiobook)
+ materiały drukowane

cena całkowita z dostawą:

625 zł

kupując w pakiecie oszczędzasz 155 zł