fbpx

KURS ONLINE

Jak się wybudować:
przygotowanie

Przygotuj się do budowy domu krok po kroku

Chcesz zbudować dom? Oto wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć!
Kurs „Jak się wybudować: przygotowanie” poprowadzi Cię krok po kroku do własnego domu.

Nauczy Cię wszystkiego, co warto wiedzieć, jeśli szykujesz się do budowy domu jednorodzinnego (lub innego rodzaju budynku). Dowiesz się, co musisz zrobić i jak nie popełnić najczęstszych błędów oraz jak stopniowo zorganizować i przeprowadzić cały proces. Kurs przeznaczony jest dla osób, które już posiadają działkę.

Sama konkretna wiedza

15 godzin nagrań

Moja książka "Jak się wybudować i nie zwariować"

Bonus: wygodny audiobook do książki

Zamknięta grupa na Facebooku tylko dla kursantów

Gwarancja zadowolenia albo zwrot pieniędzy

jak się wybudować - przygotowanie do budowy - budowa domu - kurs online

Przygotujesz się do budowy krok po kroku

Oszacujesz koszt budowy i wykończenia domu

Zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy zł dzięki wiedzy

Poznasz sprawdzony model budowy

Unikniesz najczęstszych błędów

Dostaniesz 50% zniżki na inne części kursu

Dlaczego warto dobrze się przygotować do budowy domu?

To proste: ze względu na oszczędności!

 

Żeby oszczędzić czas, pieniądze i swój spokój.

 

Żeby nie dać się oszukać, nie przepłacić i nie zostać z rozgrzebaną na lata budową i bez grosza w kieszeni.

 

Żeby nasze małżeństwo nie przeżywało z tego powodu ciężki chwil.

 

Możesz zapytać: Sławku, czy trochę nie przesadzasz? Nie, ponieważ pełno jest takich sytuacji, a konkretne przykłady możesz znaleźć w mojej książce.

 

Właśnie na etapie przygotowania i planowania podejmiesz kluczowe decyzje, które będą miały wpływ na całą późniejszą budowę i poniekąd całe Twoje dalsze życie. Moim calem jest, abyś mógł to zrobić jak najbardziej świadomie, korzystając z wiedzy i doświadczenia.

Co zawiera kurs?

Dzięki temu 15-godzinnemu kursowi uzbroisz się w wiedzę, której nie mają zwykle osoby budujące swój pierwszy, drugi czy nawet trzeci dom. W nagraniach wideo, z których składa się kurs, znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania:

Jaki dom
wybudować

Nauczę Cię, jak określić oczekiwania i dobrać do nich rozwiązania.

Jak właściwie wszystko zaprojektować

Myślisz o gotowym projekcie? Niekoniecznie warto.

Jak wyszukiwać i weryfikować ekipy

Pokażę jak unikać oszustów i nie dać się oszwabić.

Jakich błędów możesz
uniknąć

Nie wystarczy wiedzieć, trzeba też umieć zastosować to w praktyce.

Jakie papiery
przygotować

Dowiesz się o formalnościach, o które musisz zadbać.

Gdzie kryją się
oszczędności

Nie tam, gdzie przypuszczasz. Pokażę Ci sprawdzone sposoby.

Bonusy do kursu

Oprócz dostępu do nagrań otrzymasz też cały pakiet korzyści, z których będziesz mógł skorzystać, przygotowując się do budowy oraz w jej trakcie.

Książka "Jak się wybudować i nie zwariować"

W wersji audio oraz jako e-book, a także w niektórych pakietach w wersji papierowej. Książka zawiera mnóstwo praktycznych przykładów oraz zapis moich doświadczeń. Książka zebrała bardzo dobre recenzje, a wiele osób narzekało, że nie przeczytało jej przed budową. Masz już moją książkę? Wybierz pakiet, w którym jest tylko ebook i audiobook.

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku

W grupie przeznaczonej wyłącznie dla kursantów możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi ode mnie i innych użytkowników. Warto korzystać z tego udogodnienia przygotowując się do budowy, a zwłaszcza w jej trakcie.

Specjalne kalkulatory budowlane

Dzięki nim policzysz koszty, sprawdzisz, ile potrwa budowa Twojego domu, wypróbujesz różne warianty inwestycji czy nawet skalkulujesz opłacalność fotowoltaiki dla swoich warunków. W poszczególnych odcinkach kursu omawiam, jak należy skorzystać z przygotowanych przeze mnie narzędzi.

Poradnik „Błędy w projektach”

To 25-stronicowy poradnik PDF, w którym pokazuję, co powinien zawierać projekt budowlany oraz najczęściej spotykane błędy. Dzięki niemu będziesz lepiej przygotowany do rozmowy z projektantem i wykonawcami.

Zbiór wzorów umów z wykonawcami

Gotowe wzory dokumentów pozwolą zabezpieczyć Twoje interesy podczas budowy.

Aktualizacja wiedzy

Jeśli dodam coś do kursu, zostaniesz o tym poinformowany i uzyskasz dostęp do nowych materiałów.

Zniżka 50% na inne części kursu

Projekt „Jak się wybudować” już obecnie składa się z 2 kursów i powstanie co najmniej jeszcze jedna część. Docelowo temat budowy domu ma zostać niemal całkowicie wyczerpany. Na pozostałe i kolejne części kursu masz 50% zniżki i gdy tylko ukaże się nowa część, zostaniesz poinformowany i będziesz mógł zakupić ją na preferencyjnych warunkach.

Zobacz spis treści kursu "Jak się wybudować: przygotowanie"

Kurs składa się obecnie z 25 odcinków oraz materiałów bonusowych (których z czasem będzie jeszcze więcej). Trzy odcinki są swobodnie dostępne i możesz je obejrzeć po prostu klikając w nie.

1. Wstęp (16:16)

2. Wprowadzenie. Podstawowe informacje dotyczące budowy (16:51)

3. Własny dom. Jak się żyje we własnym domu? (17:08)

4. Koszty budowy. Co wpływa na koszt budowy? (21:35)

5. Jaki dom wybudować? Parterowy, piętrowy? Jaki metraż? (01:12:37)

6. Usytuowanie budynku (10:52)

7. Oszczędności. Jak obniżyć koszty budowy? (41:39)

8. Projekt katalogowy. Wady i zalety (24:37)

9. Technologia budowy. Murowany, szkieletowy, prefabrykowany? (52:25)

10. Sposób budowy. Generalny wykonawca, system zlecony, inwestor zastępczy? (41:42)

11. Czas budowy? Co wpływa na czas budowy? (31:31)

12. Czym ogrzewać dom? (1:08:59)

13. Wentylacja i klimatyzacja (21:15)

14. Fotowoltaika (22:30)

15. Spokój w cenie (19:55)

16. Omówienie projektu budowlanego (1:10:01)

17. Projekt katalogowy czy indywidualny? Jak wybrać projektanta? (43:57)

18. Ile będzie kosztował Twój dom? (36:09)

19. 150 wskazówek i porad: od fundamentów po wykończenie! (1:10:03)

20. Przygotowanie do budowy. Część 1. Droga do pozwolenia na budowę (33:40)

21. Przygotowanie do budowy. Część 2. Wykonawcy (49:22)

22 Jak negocjować? (20:05)

23. Przygotowanie do budowy. Część 3. Umowy (57:17)

24. Przygotowanie do budowy. Część 4. Przygotowanie działki i placu budowy (16:24)

25. Przygotowanie do budowy. Część 5. Budowa systemem zleconym.

Pliki do pobrania

Zobacz opinie o kursie

Poznaj opinie kursantów, którzy wypełnili ankietę zadowolenia po uczestnictwie w przynajmniej jednym moim kursie.

[kurs o działce] Kurs jest dla mnie bardzo przydatny, wiele rzeczy mi uświadomił i rozjaśnił. Szczególnie odcinki o weryfikacji działki były dla mnie do tej pory mocno przydatne i pomogły mi dobrze się przygotować w moim przypadku. Moja przygoda z zakupem działki jeszcze się nie skończyła i do kursu często wracam, bo na różnych etapach inne części kursu są szczególnie przydane. Bardzo fajne są szczegółowe opisy z linkami pod każdym odcinkiem, szybko można wyszukać potrzebne informacje z czego dość często korzystam. Z małych minusów (dla mnie) to czasami mam wrażenie, że pewne proste sprawy są omawiane zbyt długo, ale mam świadomość, że kurs jest dla wszystkich i rzeczy, które dla mnie mogą być oczywiste, dla innych takie nie są i każdy, nawet najdrobniejszy aspekt musi być szczegółowo wyjaśniony. Co do działki, to podpisaliśmy już umowę przedwstępną. Notariusz bardzo skrupulatnie wszystko sprawdził i wypunktował sprzedającego, co musi jeszcze załatwić do umowy przyrzeczonej, abym mógł nabyć tą działkę bezobciążeniowo. Oczywiście do pewnego stopnia musiałem niektóre sprawy dopilnować sam (i tutaj kolejny raz przydała mi się pomoc Pana i Pana kurs) i drążyłem nurtujące mnie kwestie aż do znudzenia (spędziliśmy tam ponad 2h!), ale przynajmniej mam wszystko czarno na białym i spokojne sumienie 🙂

MARCIN STOLARCZYK

O autorze kursu

Nazywam się Sławek Zając. Jestem autorem bloga budowlanego o wdzięcznym i wiele mówiącym tytule „Jak się wybudować i nie zwariować” oraz książki o takim samym tytule.

Sławek Zając | Jak się wybudować

Wiele osób marzy o budowie domu, ale budują się tylko nieliczni. Dlaczego? Bo wydaje się to trudne i drogie. Mam dobrą wiadomość: wcale takie nie musi być. Trudne jest bowiem to, czego nie znamy. Moim celem jest nauczyć Cię, jak zbudować dom i nie popełnić błędów.


Ja sam od zawsze marzyłem o własnym domem, więc gdy wraz z żoną stanęliśmy przed decyzją: dom czy mieszkanie, postanowiliśmy poszukać odpowiedniej działki, ciekawego projektu i wybudować się.


Po dłuższych poszukiwaniach udało się coś wybrać i za większość oszczędności kupiliśmy kawałek ziemi w ładnej i spokojnej okolicy. Zacząłem się szybko dokształcać, szukać informacji i robić to, co wszyscy, czyli przeglądać fora internetowe i wertować różne czasopisma budowlane. Zebrało mi się ich dość sporo na moim biurku.


Po kilku miesiącach byłem PRZERAŻONY… 

Na każdy niemal temat znajdowałem rozbieżne opinie, a moja realna wiedza zaczerpnięta z czasopism branżowych ograniczała się do opisu wspaniałych, nowoczesnych i – dodajmy to – drogich technologii, które tak chętnie były opisywane. Cały czas pytałem siebie: „no dobrze, ale jak się za to wszystko właściwe zabrać?”.

 

Myślałem już nawet, że może należy dać sobie spokój z tą całą budową, ale wtedy przyszły mi z pomocą umiejętności zdobyte przy byciu przedsiębiorcą: przede wszystkim plan, harmonogram i realizacja! Usiadłem, zacząłem planować i liczyć. Dodam może jeszcze, że wtedy nie miałem nic wspólnego z branżą budowlaną, więc wszystkiego musiałem nauczyć się sam od początku. Ale przez to, że nie czułem się pewnie, byłem bardzo ostrożny. Wszystkiemu dokładnie się przyglądałem i konsultowałem. W rezultacie wypracowałem pewną swoją metodykę postępowania i gdy tylko ruszyła budowa, zacząłem ją z żelazną konsekwencją stosować.

 

 

Budowa ruszyła, trwała i… zakończyła się . Wprowadziliśmy się do domu, wkrótce urodziły się dzieci.

 

 

W tzw. międzyczasie zacząłem doradzać moim znajomym, którzy również budowali się. Byłem zdumiony, jak wiele prostych błędów popełniają, które kosztują ich dużo pieniędzy i zdrowia. A to użerali się z ekipami, a to ktoś ich oszukał, a to zabrakło pieniędzy… Dosłownie WSZYSCY, z którymi rozmawiałem, mieli problemy, których ja uniknąłem.

 

 

Ponieważ coraz więcej osób pytało mnie o radę, jak mi się to udało, więc aby nie musieć tego wszystkie na okrągło powtarzać, napisałem i wydałem książkę pt. Jak się wybudować i nie zwariować, propagującą moje zasady postępowania (obecnie już drugie wydanie)Następnie, by zgłębić i poszerzyć temat, zacząłem pisać niezależnego bloga budowlanego, który – co oznajmiam z niekłamaną dumą – cieszy się szybko rosnącą popularnością. Przez ostatnie lata poznałem wielu projektantów i uczestników procesu budowlanego, a znajomości zaowocowały różnymi ciekawymi projektami jak projekt domu modelowego, szkolenia i doradztwo.

 

Kursy online, które stworzyłem, czyli dwie części „Jak się wybudować” mają za zadanie przeprowadzić każdego chętnego przez wszystkie aspekty budowy – krok po kroku. Od zakupu działki po parapetówkę .

Wybierz swój pakiet

Kurs "Przygotowanie"
+ książka (ebook, audiobook)

390 zł

Kurs "Przygotowanie
+ książka (wydanie papierowe, ebook i audiobook)

420 ZŁ

Kurs "Przygotowanie"
+ kurs "Zakup działki"
+ książka (ebook, audiobook)

740 zł

585 zł

Kurs "Przygotowanie"
+ kurs "Zakup działki"
+ książka + materiały drukowane

780 zł

625 ZŁ

Gwarancja satysfakcji

Kupując kurs, niczego nie ryzykujesz: otrzymujesz ode mnie gwarancję satysfakcji albo zwrot pieniędzy. Jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań możesz go zgodnie z regulaminem zwrócić, a ja oddam Ci pieniądze na wskazane konto. Nie ma tu żadnych haczyków. Nie musisz wypełniać żadnego formularza i podawać powodów. Wystarczy zwykły e-mail, wysłany do 30 dni od zakupu kursu oraz zwrot otrzymanych materiałów. Uważam, że 30 dni to całkiem dużo, aby ocenić przydatność mojego kursu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

To moim zdaniem najlepsza forma nauki: uczysz się oglądając materiały video. Możesz oglądać materiały, kiedy chcesz, słuchać ich w trakcie innych zajęć czy drogi do pracy. Jeśli czegoś nie rozumiesz, możesz wrócić do danego materiału (a także dopytać mnie). Możesz też powtarzać materiał dowolną ilość razy. Oczywiście potrzebujesz mieć dostęp do internetu w czasie nauki. Aby kupić kurs – kliknij Kup teraz.

Kurs to ponad 15 godzin nagrań, w których opowiadam o tym jak prawidłowo przygotować się do budowy domu oraz pokazuję narzędzia, którymi warto się posłużyć. Aby było ciekawiej, niekiedy pokazuję wizualizacje i ilustracje przeróżnych przypadków. Staram się podawać jak najwięcej praktycznych przykładów – z życia wziętych. Cały materiał jest podzielony na odcinki: niektóre trwają tylko kilkanaście minut, ale są i takie, które mają mocno ponad godzinę. Do niektórych odcinków dołączone są odpowiednie materiały dodatkowe: takie jak specjalne arkusze kalkulacyjne, ebooki czy wzory wypełnienia dokumentów. Do każdego odcinka dołączona jest również wersja audio, która ułatwia wysłuchanie kursu na w czasie uprawiania sportu czy podróży. 

Niestety nie. Licencja dotyczy tylko Ciebie i domowego użytku (tzn. mogą z kursu korzystać inni członkowie gospodarstwa domowego). Wszelkie nieautoryzowane próby rozprowadzania kursu będą zgodnie z regulaminem traktowane jako kradzież.

Krótko mówiąc: nie! 🙂 Niedowład planowania to mym skromnym zdaniem chyba największy i najbardziej powszechny problem w Polsce.

 

Wyjątkowe zdolności i rzutkość naszych rodaków skutkują na szczęście tym, że w każdym roku kończone są dziesiątki tysięcy domów w całym kraju. Problem tylko, że często budowa przebiega według następującego schematu: budujący kupują jakiś projekt z Internetu, zdobywają na niego pozwolenie i zaczynają jak najszybciej budowę, najlepiej jeszcze pod presją czasu, biorąc z łapanki dostępne akurat ekipy budowlane. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby wiedzieć, czym to się zwykle kończy: chaosem, błędnymi decyzjami, poważnymi zmianami w planach i dokumentacji, przesuwaniem postawionych ścian, wykuwaniem nieprzewidzianych okiem, zmianami w technologii budowania na dzień przed oraz całą lawiną problemów związanych ze współpracą z nierzetelnymi wykonawcami.

 

Wreszcie z ogromnymi, nieprzewidzianymi kosztami, które cały ten chaos generuje. Ileż razy to wszyscy słyszeliśmy? Konieczność dobierania kredytu, rozwlekające się na wiele lat wykończenie, wrażenie wrzucania każdej niemal zarobionej złotówki w jakąś studnię bez dna! Ileż małżeństw przeżyło ciężkie chwile, a nawet rozpadło się z powodu budowania domu? Wszystko to powoduje, że wiele osób wspomina swoją budowę jako koszmar, coś okropnego, co upewniło ich, że budowlańcy to banda oszustów (co nie jest prawdą, poznałem w tej branży także ludzi krystalicznie uczciwych) oraz że trzeba mieć furmanki pieniędzy na to wszystko. Proszę potraktuj ten kurs i moją książkę jako jedyną w swoim rodzaju okazję do przygotowania się do budowy i uniknięcia wielu problemów. Tak, chcę Cię nauczyć jak wszystko odpowiednio zaplanować i przeprowadzić. Z wiedzą o tym, jak mądrze budować dom nikt się nie rodzi – trzeba się tego nauczyć (a uczyć się – jak wiadomo – lepiej jest na uniwersytecie niż na błędach). Naprawdę, dom można wybudować szybko (względnie szybko, czyli powiedzmy w jakieś 2 lata), bez większych problemów i nie rujnując swoich finansów i wiary w ludzi. To naprawdę daje się zrobić!

Dobre pytanie. Potrzebujesz ok. 15 godzin na wysłuchanie i przyswojenie materiału. Myślę, że dobrych kilka godzin zajmie Ci skorzystanie z materiałów uzupełniających takich jak arkusze kalkulacyjne do określenia koniecznych do wybudowanie się kwot. Sama budowa zajmie Ci około 2 lat (choć niektórym udaje się skrócić ten czas). Odradzam jednak pośpiech, zwłaszcza przy pierwszej budowie domu. Wskazane byłoby robienie kursu stopniowo: tak aby mieć czas na pochylenie się nad każdym zagadnieniem z osobna. Na przeczytanie mojej książki potrzebujesz ok. 2-3 dni.

Zamówienie składasz na niniejszej stronie klikając kup teraz. Po przejściu przez proces zamówienia, w trakcie którego musisz podać dane maila i dane do wysyłki paczki z materiałami dodatkowymi, otrzymasz na swojego maila trzy wiadomości. Jedną z potwierdzeniem złożenia zamówienia. W drugim mailu znajdziesz dane dostępu do konta (hasło). Jeśli Twoje zamówienie będzie już opłacone, po zalogowaniu się do konta będziesz mieć już pełen dostęp do kursu. Dostaniesz też trzecią wiadomość z listą odcinków, by móc łatwiej się do nich dostać.


Materiały dodatkowe: czyli np. arkusze kalkulacyjne, ebooki, pomagają stworzyć kosztorys domu lub oszacować wielkość potrzebnych pomieszczeń.

Dla każdego, kto chciałby się wybudować. Gdybym wiele lat temu w trakcie przygotowania się do budowy domu, mógł mieć wiedzę z tego kursu, byłoby mi znacznie, ZNACZNIE łatwiej. To właśnie uzyskanie tej wiedzy i takiego ułatwienia jest Twoim największym zyskiem z tego kursu (o ile oczywiście go wysłuchasz).

Książka jest integralną częścią oferty kursu. Jeśli masz już moją książkę, wybierz proszę ofertę, do której są dołączone ebook i audiobook książki. Jeśli kupiłeś książkę w 2021 r., to na ostatnich stronach książki znajdziesz kod rabatowy na kurs.

Tak. Jest na ten temat fragment. Zwykle w polskich warunkach najlepiej jest kupić działkę za gotówkę, a budowę skredytować (jeśli oczywiście potrzebujemy kredytu). Dzięki temu działka jest później naszym wkładem własnym do kredytu. 

Na podstawie regulaminu masz 30 dni od dnia zakupu. Jeśli uznasz, że kurs Ci nie odpowiada czy nie jest wart swojej ceny, po prostu napisz do mnie maila, a ja oddam Ci pieniądze na konto. Nie musisz spełniać ŻADNYCH dodatkowych wymagań, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Kurs jest dla wszystkich. Zresztą, dobrze, żeby był oglądany przez oboje partnerów, zwłaszcza te odcinki, które pomagają zaplanować dom i podjąć kluczowe decyzje odnośnie technologii czy wykończenia. Kurs ma za zadanie ułatwić podjęcie tych kluczowych decyzji i to w najbardziej odpowiednim do tego momencie (czyli najpóźniej w fazie projektowania, nie zaś gdy już dom stoi, co jest niestety powszechnym błędem i generuje niepotrzebne koszty).


Dobrze, żeby szczególnie uważnie obejrzał kurs ten partner, który będzie odpowiadał za dopilnowanie budowy, przy czym warto pamiętać, że zwykle (choć oczywiście nie jest to żadną regułą), we wczesnych etapach budowy, gdy dopiero powstają fundamenty i ściany, prym w prowadzeniu budowy wiodą mężczyźni by z czasem ustępować miejsca paniom, które częściej znacznie lepiej rozumieją kwestie wykończeniowe. Staram się też przytaczać jak najwięcej przykładów z życia, które pomogą Wam w podjęciu dobrych decyzji i nie używać technicznego żargonu, a jeśli coś byłoby niezrozumiałe, skontaktuj się ze mną niezwłocznie.

Do nagrań uzyskasz dostęp niemal od razu po złożeniu zamówienia (o ile zapłacisz poprzez szybkie przelewy typu Przelewy24, PayPal; w przypadku zwykłego przelewu trzeba będzie poczekać ok. 1-2 dni). W przypadku wyboru opcji z drukowaną książką zostanie też wysłana do Ciebie  paczka z książką (do wyboru przesyłka Pocztą Polską lub paczkomat InPost).

Według moich obliczeń kurs jest wart przynajmniej dwukrotnie więcej od ceny sprzedaży. Przypuśćmy, że chcesz kupić jakąś działkę i chciałbyś mieć pewność, że wszystko jest z nią w porządku. Taka analiza w firmie zewnętrznej kosztuje między 500 a 1500 złotych dla tylko jednej działki. Podczas kursu pokazuję, jak to zrobić samemu, a to nie jest nawet najważniejsza część kursu. Mógłbym podwyższyć cenę, ale ponieważ jednak zależy mi na tym, aby wiedza, którą przekazuje, była jak najbardziej powszechna, cena kursu rzędu 600-700 zł znacznie ograniczyłaby krąg odbiorców. Postanowiłem ustalić cenę kursu na moim zdaniem atrakcyjnym poziomie – czyli 390 zł (już bez obniżki o 1 zł :)). Słowem, wiedza, którą przekazuję, jest moim zdaniem znacznie więcej warta, ale jednocześnie wychodzę też z założenia, że jeżeli stać Cię na mój kurs, to stać Cię również na dom (żartobliwie mówiąc: na budowie pozycje typu 390 zł w budżecie uznaje się za „nieistotne” i często o nich wręcz zapomina). Jest też druga rzecz: w planach mam kolejne kursy. Jeżeli z moją pomocą kupisz wymarzoną działkę, to zapewne będziesz chciał z moją pomocą wybudować także wymarzony dom 🙂