fbpx

KURS ONLINE

Jak się wybudować:
zakup działki

Znajdź odpowiednią działkę do budowy Twojego domu marzeń

Marzysz o budowie domu? Wreszcie przestań. Zacznij działać!
Kurs „Jak się wybudować: zakup działki” poprowadzi Cię krok po kroku do wyboru i zakupu TEJ właściwej działki

Nauczy Cię wszystkiego, co trzeba wiedzieć, jeśli zamierzasz zacząć się budować lub chcesz zainwestować w zakup działki. Dowiesz się, jak nie popełnić najczęstszych błędów oraz jak stopniowo zorganizować i przeprowadzić cały proces.

Sama konkretna wiedza

10 godzin nagrań

Moja książka "Jak się wybudować i nie zwariować"

Bonus: wygodny audiobook do książki

Zamknięta grupa na Facebooku tylko dla kursantów

Gwarancja zadowolenia albo zwrot pieniędzy

Przygotujesz się do zakupu krok po kroku

Oszacujesz koszt działki, budowy i wykończenia

Zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy zł dzięki wiedzy

Poznasz sprawdzony model budowy

Unikniesz najczęstszych błędów

Dostaniesz 50% zniżki na inne części kursu

Dla kogo jest ten kurs?

Dla wszystkich, którzy myślą (lub choćby tylko marzą) o budowie swojego domu. Nie musisz nic więcej wiedzieć – możesz być całkowicie „zielony”. Cała inicjatywa „Jak się wybudować” ma na celu pomóc Ci przede wszystkim w rozpoczęciu działań mających na celu zamieszkanie w domu i nieodkładanie tego planu na jakąś odległą przyszłość.

 

Znalezienie działki, a tak naprawdę najpierw stworzenie planu i sposobu dojścia do własnego domu, jest pierwszym krokiem, który pomagam Ci postawić. Nie zgadzam się z tym, że dom jest luksusem, na który stać tylko nielicznych. Jeśli stać Cię na mieszkanie, to stać Cię oczywiście również na dom. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia – dlatego niech nie rządzi nią reklama czy fałszywe stereotypy, które pokazują dom jako domenę najbogatszych. Wiedza to broń, którą możemy się obronić przed takim stawianiem sprawy.

 

Kurs „Jak się wybudować: zakup działki” zawiera cenną wiedzę, przydatną nawet dla osób, które handlują lub pośredniczą w handlu nieruchomościami. Moje doświadczenie z pośrednikami jest dość przykre – wielu oferuje różne grunty, ale prawie nikt się nie interesuje, jakie masz marzenia, oczekiwania i jaki właściwie dom chciałbyś na danej działce postawić. Być może ten kurs pomoże zmienić coś także pod tym względem.

 

Zapewne wiele z informacji, które podaję w kursie, jakiś sprytny szperacz byłby w stanie samodzielnie prędzej czy później znaleźć w różnych miejscach w internecie (wszak ponoć w internecie jest wszystko), a częściowo na pewno na moim blogu. Ale jeśli cenisz swój czas i chcesz usystematyzowanej, zweryfikowanej wiedzy, za którą ktoś bierze odpowiedzialność i firmuje swoim nazwiskiem, to ten kurs jest dla Ciebie. Otrzymasz nie tylko wiedzę, ale i gotowe, sprawdzone narzędzia do zaplanowania budowy.

 

Starałem się, aby kurs pozwolił każdej osobie kupić wymarzoną działkę. Jeżeli jednak nie odpowiem na wszystkie Twoje pytania lub coś będzie dla Ciebie niezrozumiałe, to w trakcie kursu będę odpowiadał na Twoje wątpliwości i pytania. Z czasem kurs będzie uzupełniany o kolejne materiały tak, aby każdy znalazł w nim odpowiedzi na swoje pytania.

 

Jeśli kupisz kurs, otrzymasz też moją książkę we wszystkich wersjach (papierowej, audio, e-book) oraz szereg bonusów.

Na budowie wiele rzeczy można zmienić, ale działkę zmienić jest najtrudniej.

Dobry wybór działki wpłynie na całe nasze przyszłe życie. Zakup działki wydaje się prosty, ale błędy popełnione na tym etapie generują później największe problemy i koszty. W skrajnych przypadkach na źle kupionej działce możesz w ogóle nie móc się wybudować – dlatego właśnie powstał kurs „Jak się wybudować: zakup działki”.

Co zawiera kurs?

Dzięki temu 10-godzinnemu kursowi uzbroisz się w wiedzę, której nie mają zwykli kupujący działki. W nagraniach wideo, z których składa się kurs, znajdziesz odpowiedzi na najbardziej istotne pytania:

Jakie działki
są najlepsze?

Dam Ci konkretne rady i narzędzia jak wybrać najlepszą działkę.

Jak zbudować dom
w budżecie?

Pokażę, jak określić oczekiwania i możliwości co do przyszłego domu.

Jak znaleźć tę właściwą działkę?

Czy wiedziałeś, że nie zawsze warto szukać działek w internecie?

Na co uważać?

Omówię prawo ograniczające lub uniemożliwiające zabudowę.

Jak negocjować?

Sprawdzone techniki negocjacji i kreatywne rozwiązania.

Jak bezpiecznie kupić?

Co sprawdzić, jakie należy mieć dokumenty, jak wygląda zakup, jak go sfinansować.

Bonusy do kursu

Oprócz dostępu do nagrań otrzymasz też cały pakiet korzyści, z których będziesz mógł skorzystać, przygotowując się do budowy oraz w jej trakcie.

Książka "Jak się wybudować i nie zwariować"

W wersji audio oraz jako e-book, a także w niektórych pakietach w wersji papierowej. Książka zawiera mnóstwo praktycznych przykładów oraz zapis moich doświadczeń. Książka zebrała bardzo dobre recenzje, a wiele osób narzekało, że nie przeczytało jej przed budową. Masz już moją książkę? Wybierz pakiet, w którym jest tylko ebook i audiobook.

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku

W grupie przeznaczonej wyłącznie dla kursantów możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi ode mnie i innych użytkowników. Warto korzystać z tego udogodnienia przygotowując się do budowy, a zwłaszcza w jej trakcie.

Specjalne kalkulatory budowlane

Dzięki nim policzysz koszty, sprawdzisz, ile potrwa budowa Twojego domu, wypróbujesz różne warianty inwestycji czy nawet skalkulujesz opłacalność fotowoltaiki dla swoich warunków. W poszczególnych odcinkach kursu omawiam, jak należy skorzystać z przygotowanych przeze mnie narzędzi.

Poradnik „Błędy w projektach”

To 25-stronicowy poradnik PDF, w którym pokazuję, co powinien zawierać projekt budowlany oraz najczęściej spotykane błędy. Dzięki niemu będziesz lepiej przygotowany do rozmowy z projektantem i wykonawcami.

6 wzorów umów z wykonawcami

Gotowe wzory dokumentów pozwolą zabezpieczyć Twoje interesy podczas budowy.

Aktualizacja wiedzy

Jeśli dodam coś do kursu, zostaniesz o tym poinformowany i uzyskasz dostęp do nowych materiałów.

Zniżka 50% na inne części kursu

Projekt „Jak się wybudować” już obecnie składa się z 2 kursów i powstanie co najmniej jeszcze jedna część. Docelowo temat budowy domu ma zostać niemal całkowicie wyczerpany. Na pozostałe i kolejne części kursu masz 50% zniżki i gdy tylko ukaże się nowa część, zostaniesz poinformowany i będziesz mógł zakupić ją na preferencyjnych warunkach.

Zobacz spis treści kursu "Jak się wybudować: zakup działki"

Kurs składa się z 18 odcinków oraz materiałów bonusowych (których z czasem będzie jeszcze więcej). Trzy odcinki są swobodnie dostępne i możesz je obejrzeć po prostu klikając w nie. Zobacz też znajdujący się poniżej film, w którym opowiadam o tym, co znajduje się wewnątrz kursu. Pokazuję w nim też, jakie przydatne narzędzia zostały dołączone przeze mnie do kursu.

3. Oczekiwania. Dowiedz się, czego chcesz (23:06)
4. Koszty. Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup działki? (1:09:54)
5. Lokalizacja. Jak wybrać lokalizację działki? (18:12)
6. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (48:36)
7. Warunki zabudowy (28:36)
8. Działka rolna, leśna, zabudowa siedliskowa, zagrodowa, budowlana (11:54)
9. Cechy działki. Rozmiar, kształt i zagospodarowanie działki (28:57)
10. Media (19:37)
12. Poszukiwania. Jak znaleźć interesującą działkę? (22:25)
13. Na co uważać, wybierając działkę? (48:30)
14. Wstępna weryfikacja (geoportal) (40:31)
15. Weryfikacja. Czy to na pewno wymarzona działka? (50:10)
16. Wymarzona działka krok po kroku (23:54)
17. Negocjacje (34:19)
18. Zakup działki (27:24)
19. Bonus 1. Co po zakupie (10:04)
20. Bonus 2. Deweloper (9:37)
21. Bonus 3. Budowa domu od A do Z (1:32:32)
22. Bonus 4. Wskazówki dla osób z Warszawy i okolic (6:23)
23. Bonus 5. Badanie geotechniczne (4:42)
Zobacz opinie o kursie

Poznaj opinie kursantów, którzy wypełnili ankietę zadowolenia po uczestnictwie w przynajmniej jednym moim kursie.

Oba kursy są na podobnym bardzo dobrym poziomie (…)

[o kursie o działce] Jeszcze nie wybrałem działki ani nie zacząłem budowy, ale kurs jest pigułą wiedzy którą musiałbym szukać na własną rękę i stracił nieporównanie więcej czasu. Zawiera też uniwersalne wskazówki, dotyczące procesu wyboru działki i budowy domu, którym ufam bazując na podejściu i rzetelności autora.

Kamil

[o kursie] Nie przeszedłem go jeszcze całego, ale już sporo mi dał. Dzięki niemu wiem, że będę chciał szukać ekipy i kierownika budowy na długo przed rozpoczęciem budowy. Bardzo przydatne jest też podsumowanie dostępnych sposobów ogrzewania domu, rodzajów wentylacji i materiałów budowlanych. Podoba mi się chłodne podejście do tematu bez marketingowego „bełkotu”. To tyle ile mogę powiedzieć na tym etapie – chętnie podzielę się resztą wrażeń po ukończeniu kursu.

Mikołaj

[kurs o przygotowaniu do budowy] Kurs pomógł mi zwrócić uwagę na wiele szczegółów, o których nie miałam pojęcia. Byłam też bardzo przerażona samym procesem budowy, a dzięki wskazówkom, które otrzymałam podczas kursu, uspokoiłam głowę w taki sposób, że mogę się skupić na procesie budowy i dążeniu do swojego celu „własny dom”, a nie na wyimaginowanych obawach i myśleniem, a co gdyby, skoro to „gdyby” może nie nadejść. Brakowało mi słuchania tego kursu w formie np. mp3.

[uwaga – taka opcja została już wprowadzona]

Iwona

Działki jeszcze nie kupiłem, niestety… Ale to nie wina kursu 🙂 Kurs pozwolił na usystematyzowanie wiedzy. Poza tym pozwala spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. Przede wszystkim ostrzega, aby się „nie napalać” na coś, tylko wszystko dokładnie sprawdzić. Opisuje, że nie tylko ważne jest to, co może powstać na naszej działce, ale również to, aby zwrócić uwagę na to, co może powstać na działkach sąsiadów – lub, co ewentualnie może powstać z bardzo dużej działki obok tej wybranej przez nas (na co wcześniej bym nie zwrócił uwagi). Opisanych jest bardzo wiele przykładów pułapek z jakimi możemy się spotkać. Opis geoportalu, sposobów szukania działki i weryfikacja w Internecie. Analiza miejscowego planu i chociażby przykłady tego, że można kupić działkę, na której nic normalnego nie będzie można wybudować. Ogromny nacisk na badanie geologiczne gruntu. No i najważniejsza rzecz, aby przed wyborem działki mniej więcej wiedzieć, co się chce tam postawić.

Rafał

Gorąco polecam kurs dotyczący zakupu działki. Jest tam bardzo dużo przydatnych informacji jak krok po kroku przygotować się do zakupu działki. Jak można w łatwy sposób zweryfikować działkę którą jesteśmy zainteresowani nie wychodząc z domu. Pan Sławek porusza bardzo dużo aspektów, które trzeba sprawdzić przed zakupem, żeby później nie mieć problemów i móc wybudować swój wymarzony dom na konkretnej działce. Do kursu są dołączone również checklisty, które bardzo ułatwiają weryfikację naszych oczekiwań odnośnie domu oraz pomagają przy wyborze działki.

Tomasz Marciniak

Nie ma sensu tracić czasu na samodzielne poszukiwanie tej wiedzy. Tutaj masz zebrane w jednym miejscu i zweryfikowane wiadomości. Wyceniam znacznie drożej moje godziny pracy, które musiałbym poświęcić, a tu mam wszystko podane „na talerzu” i jeszcze mogę dopytać Sławka. Jak dla mnie ta oferta kursu jest po prostu super.

FK

Rzadko kiedy znajomości zawierane w internecie okazują się tymi wartościowymi. W przypadku Sławka jest zdecydowanie inaczej. Od kilku wymienionych słów przeszliśmy do wspólnych pomysłów i realizacji projektów. Praktyka pokazała, że wszystko za co Sławek się zabiera robione jest z pełnym zaangażowaniem, a to przekłada się na krótszą drogę do sukcesu. Jeśli traktujesz budowę domu jako wieloetapowy plan to Sławek jest najlepszą osobą aby pomóc w jego ułożeniu.

Krzysztof Derdzikowski
Strefa.pro

Kurs jest dla mnie bardzo przydatny, wiele rzeczy mi uświadomił i rozjaśnił. Szczególnie odcinki o weryfikacji działki były dla mnie do tej pory mocno przydatne i pomogły mi dobrze się przygotować w moim przypadku. Moja przygoda z zakupem działki jeszcze się nie skończyła i do kursu często wracam, bo na różnych etapach inne części kursu są szczególnie przydane. Bardzo fajne są szczegółowe opisy z linkami pod każdym odcinkiem, szybko można wyszukać potrzebne informacje z czego dość często korzystam. Z małych minusów (dla mnie) to czasami mam wrażenie, że pewne proste sprawy są omawiane zbyt długo, ale mam świadomość, że kurs jest dla wszystkich i rzeczy, które dla mnie mogą być oczywiste, dla innych takie nie są i każdy, nawet najdrobniejszy aspekt musi być szczegółowo wyjaśniony. Co do działki, to podpisaliśmy już umowę przedwstępną. Notariusz bardzo skrupulatnie wszystko sprawdził i wypunktował sprzedającego, co musi jeszcze załatwić do umowy przyrzeczonej, abym mógł nabyć tą działkę bezobciążeniowo. Oczywiście do pewnego stopnia musiałem niektóre sprawy dopilnować sam (i tutaj kolejny raz przydała mi się pomoc Pana i Pana kurs) i drążyłem nurtujące mnie kwestie aż do znudzenia (spędziliśmy tam ponad 2h!), ale przynajmniej mam wszystko czarno na białym i spokojne sumienie 🙂

Marcin Stolarczyk

O autorze kursu

Nazywam się Sławek Zając. Jestem autorem bloga budowlanego o wdzięcznym i wiele mówiącym tytule „Jak się wybudować i nie zwariować” oraz książki o takim samym tytule.

Sławek Zając | Jak się wybudować

Wiele osób marzy o budowie domu, ale budują się tylko nieliczni. Dlaczego? Bo wydaje się to trudne i drogie. Mam dobrą wiadomość: wcale takie nie musi być. Trudne jest bowiem to, czego nie znamy. Moim celem jest nauczyć Cię, jak zbudować dom i nie popełnić błędów.


Ja sam od zawsze marzyłem o własnym domem, więc gdy wraz z żoną stanęliśmy przed decyzją: dom czy mieszkanie, postanowiliśmy poszukać odpowiedniej działki, ciekawego projektu i wybudować się.


Po dłuższych poszukiwaniach udało się coś wybrać i za większość oszczędności kupiliśmy kawałek ziemi w ładnej i spokojnej okolicy. Zacząłem się szybko dokształcać, szukać informacji i robić to, co wszyscy, czyli przeglądać fora internetowe i wertować różne czasopisma budowlane. Zebrało mi się ich dość sporo na moim biurku.


Po kilku miesiącach byłem PRZERAŻONY… 

Na każdy niemal temat znajdowałem rozbieżne opinie, a moja realna wiedza zaczerpnięta z czasopism branżowych ograniczała się do opisu wspaniałych, nowoczesnych i – dodajmy to – drogich technologii, które tak chętnie były opisywane. Cały czas pytałem siebie: „no dobrze, ale jak się za to wszystko właściwe zabrać?”.

 

Myślałem już nawet, że może należy dać sobie spokój z tą całą budową, ale wtedy przyszły mi z pomocą umiejętności zdobyte przy byciu przedsiębiorcą: przede wszystkim plan, harmonogram i realizacja! Usiadłem, zacząłem planować i liczyć. Dodam może jeszcze, że wtedy nie miałem nic wspólnego z branżą budowlaną, więc wszystkiego musiałem nauczyć się sam od początku. Ale przez to, że nie czułem się pewnie, byłem bardzo ostrożny. Wszystkiemu dokładnie się przyglądałem i konsultowałem. W rezultacie wypracowałem pewną swoją metodykę postępowania i gdy tylko ruszyła budowa, zacząłem ją z żelazną konsekwencją stosować.

 

 

Budowa ruszyła, trwała i… zakończyła się . Wprowadziliśmy się do domu, wkrótce urodziły się dzieci.

 

 

W tzw. międzyczasie zacząłem doradzać moim znajomym, którzy również budowali się. Byłem zdumiony, jak wiele prostych błędów popełniają, które kosztują ich dużo pieniędzy i zdrowia. A to użerali się z ekipami, a to ktoś ich oszukał, a to zabrakło pieniędzy… Dosłownie WSZYSCY, z którymi rozmawiałem, mieli problemy, których ja uniknąłem.

 

 

Ponieważ coraz więcej osób pytało mnie o radę, jak mi się to udało, więc aby nie musieć tego wszystkie na okrągło powtarzać, napisałem i wydałem książkę pt. Jak się wybudować i nie zwariować, propagującą moje zasady postępowania (obecnie już drugie wydanie)Następnie, by zgłębić i poszerzyć temat, zacząłem pisać niezależnego bloga budowlanego, który – co oznajmiam z niekłamaną dumą – cieszy się szybko rosnącą popularnością. Przez ostatnie lata poznałem wielu projektantów i uczestników procesu budowlanego, a znajomości zaowocowały różnymi ciekawymi projektami jak projekt domu modelowego, szkolenia i doradztwo.

 

Kursy online, które stworzyłem, czyli dwie części „Jak się wybudować” mają za zadanie przeprowadzić każdego chętnego przez wszystkie aspekty budowy – krok po kroku. Od zakupu działki po parapetówkę .

Wybierz swój pakiet

Kurs "Działka"
+ książka (ebook, audiobook) + materiały elektroniczne

350 zł

Kurs "działka"
+ książka (druk, ebook, audiobook) + materiały drukowane

390 ZŁ

Oba kursy
+ książka (ebook, audiobook)
+ materiały elektroniczne

740 zł

585 zł

Oba kursy
+ książka (druk, ebook, audiobook)
+ materiały drukowane

780 zł

625 ZŁ

Gwarancja satysfakcji

Kupując kurs, niczego nie ryzykujesz: otrzymujesz ode mnie gwarancję satysfakcji albo zwrot pieniędzy. Jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań możesz go zgodnie z regulaminem zwrócić, a ja oddam Ci pieniądze na wskazane konto. Nie ma tu żadnych haczyków. Nie musisz wypełniać żadnego formularza i podawać powodów. Wystarczy zwykły e-mail, wysłany do 30 dni od zakupu kursu oraz zwrot otrzymanych materiałów. Uważam, że 30 dni to całkiem dużo, aby ocenić przydatność mojego kursu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

To moim zdaniem najlepsza forma nauki: uczysz się oglądając materiały video. Możesz oglądać materiały, kiedy chcesz, słuchać ich w trakcie innych zajęć czy drogi do pracy. Jeśli czegoś nie rozumiesz, możesz wrócić do danego materiału (a także dopytać mnie). Możesz też powtarzać materiał dowolną ilość razy. Oczywiście potrzebujesz mieć dostęp do internetu w czasie nauki. Aby kupić kurs – kliknij Kup teraz.

Kurs to ponad 15 godzin nagrań, w których opowiadam o tym jak prawidłowo przygotować się do budowy domu oraz pokazuję narzędzia, którymi warto się posłużyć. Aby było ciekawiej, niekiedy pokazuję wizualizacje i ilustracje przeróżnych przypadków. Staram się podawać jak najwięcej praktycznych przykładów – z życia wziętych. Cały materiał jest podzielony na odcinki: niektóre trwają tylko kilkanaście minut, ale są i takie, które mają mocno ponad godzinę. Do niektórych odcinków dołączone są odpowiednie materiały dodatkowe: takie jak specjalne arkusze kalkulacyjne, ebooki czy wzory wypełnienia dokumentów. Do każdego odcinka dołączona jest również wersja audio, która ułatwia wysłuchanie kursu na w czasie uprawiania sportu czy podróży. 

Niestety nie. Licencja dotyczy tylko Ciebie i domowego użytku (tzn. mogą z kursu korzystać inni członkowie gospodarstwa domowego). Wszelkie nieautoryzowane próby rozprowadzania kursu będą zgodnie z regulaminem traktowane jako kradzież.

Przed wskoczeniem do basenu dobrze jest sprawdzić, czy znajduje się w nim woda 🙂 Proszę potraktuj ten kurs i moją książkę jako właśnie takie przyspieszone przygotowanie do dużego skoku w Twoim życiu. Owszem, notariusz dopilnuje zwykle bezpieczeństwa transakcji, ale przecież nie interesuje go, czy wybraliśmy dobrą działkę i czy można cokolwiek na niej pobudować. To wszystko robimy TYLKO na własne ryzyko i to tylko na nas ciąży, czy wybierzemy odpowiednią lokalizację i właściwą działkę. Słowem – to tylko od nas zależy, czy wskoczymy do pustego czy pełnego basenu.

Dobre pytanie. Potrzebujesz ok. 10 godzin na wysłuchanie i przyswojenie materiału. Myślę, że dobrych kilka godzin zajmie Ci wypełnianie checklist. Natomiast samo poszukiwanie działki może zająć ci od kilku miesięcy do około 2 lat (w trudnych rejonach). W tej materii nie warto się jednak spieszyć. Polecam stopniowe robienie kursu: tak by mieć czas na pochylenie się nad każdym zagadnieniem z osobna. Na przeczytanie mojej książki potrzebujesz ok. 2-3 dni.

Zamówienie składasz na niniejszej stronie klikając kup teraz. Po przejściu przez proces zamówienia, w trakcie którego musisz podać dane maila i dane do wysyłki paczki z materiałami dodatkowymi, otrzymasz na swojego maila trzy wiadomości. Jedną z potwierdzeniem złożenia zamówienia. W drugim mailu znajdziesz dane dostępu do konta (hasło). Jeśli Twoje zamówienie będzie już opłacone, po zalogowaniu się do konta będziesz mieć już pełen dostęp do kursu. Dostaniesz też trzecią wiadomość z listą odcinków, by móc łatwiej się do nich dostać.


Materiały dodatkowe, czyli np. arkusze kalkulacyjne, ebooki, pomagają stworzyć kosztorys domu lub oszacować wielkość potrzebnych pomieszczeń.

Dla każdego, kto chciałby się wybudować lub chce kupić działkę z jakiegoś powodu (np. inwestycyjnego). Gdybym wiele lat temu w trakcie rozważań na temat budowy domu, mógł mieć wiedzę z tego kursu, byłoby mi znacznie, ZNACZNIE łatwiej. To właśnie uzyskanie tej wiedzy i takiego ułatwienia jest Twoim największym zyskiem z tego kursu (o ile oczywiście go wysłuchasz).

Książka jest integralną częścią oferty kursu. Jeśli masz już moją książkę, podaruj proszę nadmiarowy egzemplarz w prezencie komuś, kto zamierza się wybudować.

Tak. Jest na ten temat fragment. Zwykle w polskich warunkach najlepiej jest kupić działkę za gotówkę, a budowę skredytować (jeśli oczywiście potrzebujemy kredytu). Dzięki temu działka jest później naszym wkładem własnym do kredytu. 

Na podstawie regulaminu masz 30 dni od dnia zakupu. Jeśli uznasz, że kurs Ci nie odpowiada czy nie jest wart swojej ceny, po prostu napisz do mnie maila, a ja oddam Ci pieniądze na konto. Nie musisz spełniać ŻADNYCH dodatkowych wymagań, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Kurs jest dla wszystkich. Zresztą, dobrze, żeby był oglądany przez oboje partnerów, zwłaszcza te odcinki, które pomagają zaplanować dom i podjąć kluczowe decyzje odnośnie technologii czy wykończenia. Kurs ma za zadanie ułatwić podjęcie tych kluczowych decyzji i to w najbardziej odpowiednim do tego momencie (czyli najpóźniej w fazie projektowania, nie zaś gdy już dom stoi, co jest niestety powszechnym błędem i generuje niepotrzebne koszty).


Dobrze, żeby szczególnie uważnie obejrzał kurs ten partner, który będzie odpowiadał za dopilnowanie budowy, przy czym warto pamiętać, że zwykle (choć oczywiście nie jest to żadną regułą), we wczesnych etapach budowy, gdy dopiero powstają fundamenty i ściany, prym w prowadzeniu budowy wiodą mężczyźni by z czasem ustępować miejsca paniom, które częściej znacznie lepiej rozumieją kwestie wykończeniowe. Staram się też przytaczać jak najwięcej przykładów z życia, które pomogą Wam w podjęciu dobrych decyzji i nie używać technicznego żargonu, a jeśli coś byłoby niezrozumiałe, skontaktuj się ze mną niezwłocznie.

Do nagrań uzyskasz dostęp niemal od razu po złożeniu zamówienia (o ile zapłacisz poprzez szybkie przelewy typu Przelewy24, PayPal; w przypadku zwykłego przelewu trzeba będzie poczekać ok. 1-2 dni). W przypadku wyboru opcji z drukowaną książką zostanie też wysłana do Ciebie  paczka z książką (do wyboru przesyłka Pocztą Polską lub paczkomat InPost).

Według moich obliczeń kurs jest wart przynajmniej dwukrotnie więcej od ceny sprzedaży. Przypuśćmy, że chcesz kupić jakąś działkę i chciałbyś mieć pewność, że wszystko jest z nią w porządku. Taka analiza w firmie zewnętrznej kosztuje między 500 a 1500 złotych dla tylko jednej działki. Podczas kursu pokazuję, jak to zrobić samemu, a to nie jest nawet najważniejsza część kursu. Mógłbym podwyższyć cenę, ale ponieważ jednak zależy mi na tym, aby wiedza, którą przekazuje, była jak najbardziej powszechna, cena kursu rzędu 600-700 zł znacznie ograniczyłaby krąg odbiorców. Postanowiłem ustalić cenę kursu na moim zdaniem atrakcyjnym poziomie – czyli 390 zł (już bez obniżki o 1 zł :)). Słowem, wiedza, którą przekazuję, jest moim zdaniem znacznie więcej warta, ale jednocześnie wychodzę też z założenia, że jeżeli stać Cię na mój kurs, to stać Cię również na dom (żartobliwie mówiąc: na budowie pozycje typu 390 zł w budżecie uznaje się za „nieistotne” i często o nich wręcz zapomina). Jest też druga rzecz: w planach mam kolejne kursy. Jeżeli z moją pomocą kupisz wymarzoną działkę, to zapewne będziesz chciał z moją pomocą wybudować także wymarzony dom 🙂